Sleduj nás

Pudilová se chystá na klíčovou bitvu, americkou soupeřku hodlá zlomit a v UFC se udržet

Pudilová se chystá na klíčovou bitvu, americkou soupeřku hodlá zlomit a v UFC se udržet

Lucie Pudilová se již tento víkend představí v Severní Karolině, kde před ní bude ležet jenom jediný, zato nesmírně důležitý úkol. Tím bude zastavit Američanku Justine Kish. 

Příbramská zápasnice má na svém kontě aktuálně tři prohry v řadě. Jednou při ní nestálo štěstí, podruhé si z toho vzala velmi cennou lekci. Následující bitva se však už ponese na tom nejvyšším stupni ohrožení. Ve hře je totiž nová smlouva s UFC.

„Cítím tlak, ale to je u mě dobře, pokud ho nemám, tak to je spíš špatný,“ nechala se slyšet chvíli před bitvou pětadvacetiletá bojovnice muší váhy, kde je během vážení nutné splnit limit 56,7 kg.

Váhovou kategorií se ovšem nesmíme nechat zmást, rány zde padají opravdu velmi tvrdé. To nám dosvědčí například i bohaté zkušenosti soupeřky Justine Kish, která má za sebou vedle MMA také 24 zápasů v thajském boxu. V 22 případech z toho navíc vždy vyšla vítězně.


„Je to kvalitní thaiboxerka, je tvrdá a odolná, fyzicky je také na vysoké úrovni, určitě se snažila posunout ve wrestlingu směrem k MMA,“ mluví Pudilová o své soupeřce, která se snaží zlepšit ve všech aspektech boje. Přesto se dá očekávat, že s Luckou bude zápasit výhradně v postoji.

Za normálních okolností by se Lucka nebála, teď je ovšem ve hře opravdu hodně. Dá se tedy očekávat, že se v hlavní roli představí také psychika.


„Tlak tu je, ale to proto, že jdu do zápasu s tvrdou soupeřkou. Může se stát cokoliv a já nechci prohrát. Tlak si vytvářím na sebe sama,“ reagovala pro sport.cz česká zástupkyně z řad UFC, jež má před sebou poslední zápas současné smlouvy. Dočkáme se další?

„Zápasím v UFC a udělám a dělám vše proto, aby to tak zůstalo. Ano, ve světě je několik organizací, které jsou na vysoké úrovni, ale nyní se soustředím na nadcházející zápas a určitě budu bojovat, abych vyhrála, nebudu zápasit na nějakou jistotu ve směru bodovacího systému,“ doplnila pro sport.cz Pudilová.


Další články