Sleduj nás

První vlaštovka! Když budou cinkat zlaťáky, tak Pulev ustoupí duelu Joshua vs. Fury. Co na to Wilder?

První vlaštovka! Když budou cinkat zlaťáky, tak Pulev ustoupí duelu Joshua vs. Fury. Co na to Wilder?

Jak si něco lídři světového boxu vezmou do hlavy, jen máloco je dokáže zastavit. A zrovna dneska všichni prahnou po duelu Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) vs. Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO), a tak se rozjela jednání.

„Evidujeme velmi lukrativní nabídky z Kataru, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů. Byli bychom blázni, kdybychom se na ně nedívali,“ prozradil před pár dny šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum, který se zároveň snažil klidnit emoce, že se prozatím vyjednává pouze místo konání, nikoliv bitva samotná. Nikdo totiž neví, kdy se pandemie koronaviru přežene a kdy se diváci opět budou moct vrátit do sálu. Zápasy takovýchto velkých rozměrů zkrátka nelze pořádat bez živého publika.

Kubrat Pulev si vybírá soupeře


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Novinář Mike Coppinger nás mezitím informoval o tom, že opravdu začala prvotní jednání, která by nás souboji Joshua vs. Fury měla přiblížit. Ze všeho nejdůležitější ovšem je oprostit oba bojovníky od smluv, které je svazují k povinným duelům. V případě Furyho je to trilogie s Wilderem, v případě Joshuy naopak bitva s Pulevem. „Poškozeným stranám“ by byla nabídnuta slušná finanční kompenzace, kdyby se svého bojového práva vzdaly.

„Jsem povinný vyzyvatel a pravidla jsou taková, že se Joshua musí nejprve utkat se mnou,“ dostával se ke slovu Pulev, jehož vyzpovídal deník Daily Star. „Na tento fight jsem opravdu dlouho čekal a nerad bych se ho vzdal. Ale pravda také je, že nikdo neví, co se bude dít. Chci ten zápas, to určitě, ale pokud mi někdo zavolá a nabídne mi něco zajímavého tak…,“ zastavil se a popřemýšlel, „možná, kdo ví…,“ naznačoval, že je ochotný přijímat finanční kompromisy.


Anthony Joshua se představí brzy v ringu

Dle ozvěn z Wilderova týmu se dá předpovědět, že je situace obdobná. „Dost bude záležet, jaké podmínky budou Deontayovi předloženy. Určitě bude chtít, aby se ten souboj (Joshua vs. Fury) uskutečnil v nějaké dohledné době,“ předkládal novinář Steve Kim z ESPN, jenž zároveň narážel na to, že je Wilder po operaci bicepsu. Delší pauza mu určitě prospěje. A to jak fyzicky, tak i psychicky.

„Pokud si jsem vědom, tak náš další zápas je trilogie s Tysonem Fury,“ reagoval na dotaz zvídavých novinářů z ESPN Wilderův manažer Shelly Finkel, který se k tématu zatím odmítal více vyjádřit. Uvidíme ovšem, jak se jeho názor změní časem. Prozatím to vypadá tak, že „Bronze Bomber“ ustoupí, pokud mu bude zaručeno, že se utká s vítězem velké sjednocující bitvy.Další články