Sleduj nás

Procházku jsme poněkud zaskočili, ještě na nás není připravený, říká soupeř Pereira

Procházku jsme poněkud zaskočili, ještě na nás není připravený, říká soupeř PereiraFoto: UFC

Sotva byl jejich zápas oznámen a Alex Pereira už odstartoval psychologickou hru, podle které má nad českým rivalem dávno navrch.

Když se šampion Jamahal Hill zranil a vzdal se svého mistrovského opasku, Alex Pereira hned věděl, že pokud porazí Jana Blachowicze, dostane možnost o tento titul zabojovat. Věděl dokonce i proti komu.

Nastal tedy 29. červenec, Alex se střetl s Janem, kterého přemohl na body, a rovnou si řekl o dalšího soupeře. Ten na něj ale prý nebyl připravený, ačkoliv předtím na sociálních sítích hlásil něco jiného.

„Co se konal můj zápas s Janem Blachowiczem, probíhalo na pozadí hned několik věcí. Já a můj manažer jsme byli v neustálém spojení s UFC, a tak jsme věděli, že pokud vyhrajeme, čeká nás titulová šance, dokonce jsme věděli i proti komu – Jiřímu Procházkovi,“ rozpovídal se Pereira na svém YouTube kanálu.

„Měl jsem extra motivaci, abych Blachowicze porazil, což se mi nakonec podařilo, ale problémy nastaly až potom. Přál jsem si zůstat co nejvíce aktivní, a když se mě UFC zeptalo, na kdy bych chtěl titulový fight, odpověděl jsem jim co nejdříve.


Po internetu kolovala celá řada videí, kde Jirka trénoval, bouchal do pytle a dělal spoustu dalších věcí a všude říkal, že je připravený. Vzali jsme tedy jeho slova vážně a nabídli mu zápas v říjnu v Abú Dhabí. Nicméně odpověď, která se k nám vrátila ze strany UFC, byla, že Jirka prý připravený určitě není…

Myslím si, že jsme Jirku poněkud zaskočili naším odhodláním, ještě na nás nebyl připravený. Netušil, že se s ním budu chtít prát tak brzo. Rozhodně ho tím nijak neshazuji, ale přijde mi, že říkat něco na internetu a ve skutečnosti jsou pro něho dvě odlišné věci.

Každopádně jsem velice rád, že to nakonec padlo na listopad. I to je dobrý termín a já udělám maximum, abych byl co nejlépe připraven. Jirka je skvělý postojář a určitě má své kvality, a tak to bude i pro mě velká zkouška. Myslím si, že kdo se na to podívá, rozhodně neudělá chybu,“ vypověděl Pereira.Další články