Sleduj nás

Procházka: Odveta s Teixeirou pro mě nebyla nutná, já vyhledávám nebezpečí

Procházka: Odveta s Teixeirou pro mě nebyla nutná, já vyhledávám nebezpečíFOTO: UFC

Co Glover Teixeira podlehl Jamahalu Hillovi, zalomil tím svou dlouhou aktivní MMA kariéru. To znamená, že k odvetě s Jiřím Procházkou už jen tak nedojde… Ono ale ani nemusí.

Český samuraj hlavní zápas turnaje UFC 283 pozorně sledoval a rozhodně se nebál přiznat, že ho Jamahal Hill svým výkonem uhranul. Pokud to Jirkovi nyní zdravotní stav dovolí, rád si to s ním při další titulové bitvě střihne. Zejména, když je ten zájem vzájemný. 

„Hill ukázal, že je na trůnu právem. Chtěl mě už několikrát a teď se mu to splní. Já věřím tomu, že jeho velké přání se mu nakonec stane zhoubou. Je to tak. Milerád mu dopřeji ten prostor být se mnou v kleci. Já teď učiním všechno, aby on ani nikdo jiný v divizi nevěděl, jak si tam se mnou poradit,“ pronesl Procházka. 


Příběh s Teixeirou se tedy žádného pokračování nedočká… Nakonec to ale zase až tak nutné není… „Asi takhle, už před tím naším druhým zápasem jsem cítil, že není úplně nutné ho dělat. Že jsem možná mohl dát šanci někomu jinému, třeba Blachowiczovi nebo Ankalaevovi. I když můj první zápas s Gloverem byl nahoru a dolů, opravdu to mám v sobě nastavené tak, že chci zápas, v němž to nebezpečí je. A to od člověka, jehož skalp prostě musím mít. Teď je to Hill,“ svěřil se Procházka serveru kaocko.

Prozatím máme leden a na nějaké prognózy ohledně Jirkova návratu je skutečně brzo. Moudřejší budeme tak za dva až tři měsíce, přičemž není vyloučeno, že pokud se Jirkův comeback protáhne přes léto, tak UFC Hillovi domluví aspoň jednu obhajobu. A ta by patrně byla proti Magomedovi Ankalaevovi. Další články