Sleduj nás

Procházka a spol mají smůlu, to já jsem nejlepší polotěžká váha planety, chválí se šampion Bellatoru

Procházka a spol mají smůlu, to já jsem nejlepší polotěžká váha planety, chválí se šampion BellatoruFOTO: UFC

Procházka, Ankalaev, Pereira, Blachowicz i Hill jsou proti Vadimu Nemkovi jenom malí páni.

Současný šampion polotěžké váhy Bellatoru nedrží své ambice vůbec nízko při zemi. Po skalpu Coreyho Andersona s Yoelem Romerem (dva UFC veteráni jen tak mimochodem) si pohladil ego a vyslal do éteru několik hodně zajímavých slov. Ta pojednávají o jeho dominanci napříč celým MMA světem v divizi do devadesáti tří kilogramů.

„Když jsem s tímto sportem začínal, věřil jsem tomu, že mohu jednoho dne dosáhnout bodu, kdy se budu moct nazývat nejlepším. Teď je ta správná chvíle, já jsem nejlepší polotěžká váha planety,“ pochválil se jedenatřicetiletý šampion s ruskými kořeny, jenž má na kontě šestnáct výher a dvě porážky. Jednu z nich mu v památném souboji z roku 2015 uštědřil český samuraj Jiří Procházka.

„Protože stále aktivně sleduji světové dění v mé divizi, tak vím, jak si ostatní bojovníci vedou. A domnívám se, že můžu porazit všechny zápasníky. Klidně se mohu stát i šampionem UFC. Sledoval jsem všechny jejich titulové zápasy za poslední čtyři roky a v arzenálu současných bojovníků jsem neviděl nic, čemu bych nedokázal vzdorovat,“ velebil Nemkov své dovednosti.

„Pokud se jednou vydám do UFC, moc rád vám to dokážu. Každopádně si myslím, že jestli ten den nadejde, tak ze mě bude už těžká váha, protože se chci posouvat a vyhrávat tituly také v nové hmotnostní kategorii,“ nastínil portálu ESPN současný král Bellatoru své budoucí plány.


O Nemkově přesunu do UFC se už párkrát v minulosti hovořilo, ale vše se doposud drželo jen té pomyslné teoretické roviny. Jelikož ovšem Bellator o svůj klenot nechtěl přijít, pojistil si ho před několika týdny novou smlouvou, jejíž podrobné informace zůstaly veřejnosti skryty.  

Co ovšem sám ruský bojovník stihl nastínit, je to, že se možná už teď v Bellatoru pokusí přesunout do těžké váhy, kde je momentálně šampionem Ryan Bader. To je mimochodem další zápasník z UFC, který to však nemá daleko do důchodu. Teď mu je čtyřicet let a na podzim má domluvený fight s Lintonem Vassellem. I v závislosti na výsledku se bude rozhodovat, jak dál se svou kariérou naloží a zdali dá Vadimovi šanci. 

Zdroj: ESPN, Bellator MMADalší články