Sleduj nás

Přestupová bomba! Václav Sivák míří do KSW

Přestupová bomba! Václav Sivák míří do KSWFOTO: Real Fight Arena

Aktuálně nejzářivější hvězda české postojové scény míří na další zahraniční misi. Václav Sivák, za kterým stojí progresivní firma Ego Combat, dostane šanci ukázat své umění na jednom z největších evropských turnajů, kde bude k vidění hned několik bojových disciplín.

Mistr světa organizace WAKO PRO má v poslední době opravdu spoustu možností. Tou nejlehčí je rozhodně setrvání v RFA, kde je šampionem. Boris Marhanský navíc hodně usiluje o souboj s Tadeášem Růžičkou a je schopný oba bojovníky královsky zaplatit. „Bad Boy“ se však již několikrát zmínil, že jeho ambice sahají daleko za hranice České republiky.

Ve vzduchu tak stále visí angažmá v asijském gigantu ONE FC, a také pravidelné výjezdy do Ruska, kde jsou schopni Vaška zaplatit a sehnat mu opravdu nebezpečné soupeře.


Ani jedna z těchto možností ale není v tuto chvíli na pořadu dne. Sivák se již 24. února představí v polských Gliwicích, kde jej na turnaji KSW Epik Khalidov vs. Adamek čeká bitva s Michalem Królikem.

Třiatřicetiletý Polák platí za velkého univerzála a nastupuje hned v několika bojových disciplínách. Kromě kickboxu, boxu, MMA a bare knucklu jej můžeme vídat i v zápasech podle pravidel Muay Thai. Právě v thaiboxu se utká s Václavem, se kterým si střihne tři kola po třech minutách v malých 4 oz rukavicích. „Matrix“ platí u našich severních sousedů za vyhlášeného tvrďáka a Vaška tak v PreZero Areně čeká pořádně těžká práce.


Kromě tohoto zápasu, který bude domácí fanoušky pochopitelně hodně zajímat, se můžeme těšit na boxerský duel dvou legend polské scény. Mamed Khalidov se v pro něj netradiční disciplíně pokusí vyzrát na extrémně zkušeného Tomasze Adámka.

Bývalý šampion organizací IBO, WBC a IBF bude v souboji, který je vypsán na šest kol po třech minutách, mírným favoritem. Sice se v ringu ukázal naposledy v roce 2018, ale má za sebou duely s takovými jmény, jako jsou Kličko, Szpilka nebo Chambers.Další články