Sleduj nás

Pokud se bavíte o nejlepších bojovnících celé historie, bavíte se o mně, líčí Woodley. Po boku mu vysedává Silva či Johnson

Pokud se bavíte o nejlepších bojovnících celé historie, bavíte se o mně, líčí Woodley. Po boku mu vysedává Silva či JohnsonFoto: UFC

I když Woodleymu nevyšel závěr kariéry, stále sám sebe řadí mezi deset nejlepších bojovníků celé historie MMA.

„The Chosen One“ vládl velterové váze UFC od července 2016 až do března roku 2019. V době svého panování si na konto připsal čtyři výhry a jednu remízu, což rozhodně není špatný počin. Nebýt toho naprostého fiaska v závěru kariéry, lidé by se na jeho úspěchy dneska dívali úplně jinak.

Woodley ovšem věří, že není podstatné, co si o něm myslí ostatní. Důležité je, jak se vidí on sám. A on sám se považuje za legendu celé historie smíšených bojových umění. Dokonce by se zařadil i do takové hvězdné sestavy, kterou tvoří Anderson Silva, Jon Jones, Georges St.Pierre, Royce Gracie a další.


„MMA je jedním z nejtěžších sportů planety a já věřím, že jsem se jím za svých aktivních let prodíral celkem dobře. Porazil jsem jedny z největších jmen v oboru, a i když jsem v závěru kariéry mohl být agresivnější, stále se řadím mezi elitu,“ domnívá se bývalý velterový šampion.

„Podle mě je absolutně nejlepší Anderson Silva. Měl nejdelší sérii výher, vyhrával čestně a k soupeřům se uměl chovat. Za to ho uznávám. Dobrý byl i Demetrious Johnson, což je velice komplexní bojovník, kterého řadím hned za Silvu. A nesmím zapomenout ani na Georgese St.Pierra,“ řekl Woodley na svých sociálních sítích.


A kam by tedy zařadil sám sebe? „Podle mě jsem byl natolik dobrý, abych si vysloužil místo v elitní desítce. Pokud se bavíme o nejlepších, určitě přijde řeč i na mě. Neřeknu sice na jakou pozici, ale určitě si zasloužím být v desítce nejlepších,“ myslí si dnes již jedenačtyřicetiletý MMA veterán.

Tyron Woodley po konci svého angažmá v UFC zamířil do boxerského ringu, kam ho zlákal tučný finanční obnos, ale kde si zase připsal dvě po sobě jdoucí porážky s YouTuberem Jakem Paulem. A nejvíce smutné na tom je, že si lidé nyní více pamatují jeho neúspěchy ke konci kariéry jak úspěchy během ní.


Další články