Sleduj nás

Poirier, Iaquinta a Gaethje hledají tanečního parťáka, UFC začíná jednat. Kdo by mohl jít s kým?

Poirier, Iaquinta a Gaethje hledají tanečního parťáka, UFC začíná jednat. Kdo by mohl jít s kým?

Kvalitou narvaná divize lehké váhy by se v blízké době mohla dočkat několika eliminačních duelů, které s přesností určí, jaké bude finální postavení v žebříčku a kdo další by eventuálně mohl zabojovat o titul.

V současné chvíli zde máme dva odlišné názory. Dana White tvrdí, že jediný, kdo má boj o titul jistý, je Conor McGregor (22-4). Vlivný manažer Ali Abdelaziz s tím nesouhlasí a říká, že to je naopak Justin Gaethje (21-2). Z logického hlediska se nám zde tedy nabízí bitva McGregor vs. Gaethje, která by tyto spory rozsekla, jenže s ní pro změnu nesouhlasí jak White, tak teď už ani Abdelaziz. Spekulace, že se tento zápas plánuje na letošní léto, byly právě tímto manažerem označeny za nepravdivé.

Vedle zmíněných dvou bojovníků by se rád přihlásil o slovo i bývalý dočasný šampion Dustin Poirier (25-6). Ten se vrací po operaci kyčle a vyhlíží první rozehřívací zápas, který by rád stihl ještě koncem jara. Za soupeře si vybral Natea Diaze (20-12), s nímž má nevyřízené účty a s nímž se mohl už jednou v minulosti utkat. Mladší z bratrů Diazů však na tuto výzvu neodpověděl a i nadále zůstává mimo hru.

Alternativu pro Poiriera představuje bývalý titulový vyzyvatel Al Iaquinta (14-6-1), jehož kdysi slibná série narazila do temné propasti a on by se z ní velmi rád rychle vrátil. V rozhovoru s Arielem Helwanim se Iaquinta zmínil, že kontaktoval zástupce UFC, aby se fight s Poirierem pokusili domluvit. Dustin prý tuto možnost zvažuje. Pravděpodobně se rozhodne podle toho, zdali se mu podaří ulovit větší rybu.

Pokud by se oba Američané na duelu nedomluvili, je možnost, že se Iaquinta pokusí oslovit „Irského draka“ Paula Feldera (17-5). Ten sice naznačil, že možná nadešel čas pověsit rukavice na hřebík, ovšem tyto zprávy byly brzy popřeny jeho managementem.


Dustin „The Diamond“ Poirier v motivačním videu na stanici ESPN uvedl, že udělá vše pro to, aby se opět mohl probojovat k další mistrovské příležitosti. Zaručená cesta nicméně nepovede přes Iaquintu, nýbrž buďto přes Justina Gaethjeho, nebo Conora McGregora. V tomto bodě je ale opět ten zádrhel, že zarputilá dvojka White a Abdelaziz ze svých nároků nepoleví, proto se dá očekávat, že Diamond nejspíše kývne na zápas s nějakým níže postaveným soupeřem.  

Cesta ven z konfliktu bude nalezena pouze tehdy, pokud McGregor nebo Gaethje vystoupí ze své komfortní zóny a vzdají se svého „titulového práva“, což zase tak nereálné být nemusí, protože pokud se 18. dubna bez problémů uskuteční bitva mezi šampionem Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a vyzyvatelem Tonym Fergusonem (25-3), pak se další mistrovský souboj nebude konat dříve než na podzim. A tak dlouho by bez zápasu mohl vydržet jen málokdo.

Jak by vypadal ideální scénář?


Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson o titul
Justin Gaethje vs. Conor McGregor o post vyzyvatele
Dustin Poirier vs. Dan Hooker, popřípadě vítěz souboje Kevin Lee vs. Charles Oliveira
Al Iaquinta vs. Paul Felder či Gregor Gillespie, potažmo i Islam Makhachev

Jak to ovšem vidí Dana White?

Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson o titul
Conor McGregor – automatický vyzyvatel
Justin Gaethje – jedna až dvě výhry od postu vyzyvatele
Dustin Poirier a zbytek – zatím bez reakce


Další články