Sleduj nás

Podmínka byla stanovena a Usyk o ní ví, říká Fury na téma vzájemného zápasu. Soupeře viní ze strachu a hamižnosti

Podmínka byla stanovena a Usyk o ní ví, říká Fury na téma vzájemného zápasu. Soupeře viní ze strachu a hamižnostiFOTO: TOP RANK

Tyson Fury prolomil mlčení a vyjádřil se na téma už několikrát zrušeného duelu s Oleksandrem Usykem.

Nemá cenu si cokoliv namlouvat. Toto je jediný duel v těžké váze, který dává smysl. O to větší je pro nás zklamáním, že se oba boxeři nebyli schopni domluvit na podmínkách smlouvy, když zrovna neměli v plánu jiný zápas.

Čas plynul a dohoda se neblížila, až si Gypsy King sjednal fight s Predátorem Francisem Ngannou. Ukrajinský šampion Usyk následně dostal povolávací rozkaz k povinné obhajobě s Danielem Duboisem, jehož udolal v devátém kole na KO.


I navzdory těmto zápasnickým odbočkám údajně stále není vyloučeno, že bychom se velkého sjednocujícího duelu nemohli dočkat. Jak nicméně ale uvedl Fury pro Fight Hub TV, je potřeba, aby jeho ukrajinský oponent přehodnotil své požadavky.

„V první řadě je třeba říct, že Oleksandr Usyk nikdy nebyl mou prioritou. Hovořil jsem snad někdy o tom, že chci být nesporným šampionem? Ne. Vždycky o tom hovořili ostatní,“ promluvil Fury.


„Teď mě čeká Francis Ngannou, na toho se soustředím a s ním se musím vypořádat. A pokud mě chce mezitím nějaký jiný salám vyzvat, ať tak učiní, ale musí přestat být hamižný a přijmout menšinový podíl z celkového zisku. Pokud si bude říkat o velký balík jako doposud, tak nic nebude,“ zdůraznil.

„Usyk i celý jeho tým jsou jen strašpytlové. Na stole měli nabídku k zápasu ve Wembley, ale odmítli ji, tak jsem se posunul dál. Přesně tak to bylo. Teď mě čeká Francis Ngannou, který se na rozdíl od jiných nebojí,“ pronesl současný král těžké váhy federace WBC.

Není jednoduché se v tomto příběhu vyznat, protože je to tvrzení proti tvrzení, kdy jedna strana viní tu druhou z chamtivosti i ze strachu. Je zřejmé, že kdyby Fury po tom zápase toužil, tak kývne na přerozdělení financí 60:40 % v jeho prospěch. Na druhou stranu, kdyby jej tak moc chtěl Usyk, tak kývne na předložený návrh 70:30 % v jeho neprospěch.


Gypsy King chce větší podíl z koláče, protože je prý hlavním tahounem pozornosti, který vyprodává haly. Usyka pořádně nepovažuje ani za hvězdu, ale ani za soupeře, a tak s ním nehodlá vyjednávat jako se sobě rovným.


Další články