Sleduj nás

Pirát Krištofič: Až se titul sjednotí, je jasné, že bych měl o něj bojovat

Pirát Krištofič: Až se titul sjednotí, je jasné, že bych měl o něj bojovatFOTO: OKTAGON MMA

Střední váha organizace Oktagon je po dlouhé době opravdu zábavná a narvaná kvalitou. Titul mají v držení hned nebezpeční bijci a v zádech mají smečku pořádně hladových vlčáků.

Doba, kdy se horko těžko hledal vhodný kandidát do titulového mixu, je dávno pryč. Šampion Patrik Kincl představuje top úroveň, o čemž svědčí stále svištící laso z polské KSW i trvalý zájem UFC. Kromě „Inspektora“ jsme v loňském roce dostali i prozatímního šampiona, kterým není nikdo horší než borec, který ovládl organizaci FEN. Piotr Wawrzyniak se uvedl demolicí nebezpečného Vlasto Čepa a jeho bitva s Patrikem bude oslava MMA na absolutně světové úrovni.

Za silnou dvojkou, která momentálně sedí na vrcholu divize, se nám rýsuje hned několik zápasníků s titulovou ambicí. Němec Kerim Engizek je šampionem GMC a v Oktagonu zatím bleskově zničil Adama Horvátha. Nyní se ovšem zranil, a tak nemůže svoji pozici potvrdit výhrou nad veteránem Scottem Askhamem.


Další, kdo se již vidí s pásem přes rameno, je Matěj Peňáz. Špičkový kickboxer se fantasticky etabloval v MMA a ve žluto-černé organizaci kosí všechny překážky ve velkém stylu. Poslední, kdo odnesl jeho řádění, byl Matthew Bonner. Neukončitelný Brit, který kraloval v Cage Warriors, vydržel s Matějem pouze do konce druhého kola. Skalp takto respektovaného borce byl podle nás poslední dílek skládačky, ze které musí vylézt titulová šance.

Poslední a také nejhlasitější vyzyvatel, není nikdo jiný než svérázný Pirát Krištofič. Kat Karlose Vémoly se po ukončení legendy domácí scény sám pasoval do role jedničky střední váhy a nyní se důrazně hlásí o své místo na slunci.


„Z nejlepší desítky jsem uškrtil Rašku a porazil Polívku. Karlose Vémolu jsem poslal spát. Se šampionem Patrikem Kinclem jsem prohrál na body. Každý, kdo to sledoval, tak viděl, že jsem v posledním kole dominoval a byl jsem možná i blízko k jeho ukončení! Takže, kdo si tady zaslouží titul, je jasné, když si tedy odmyslím zápas Kincl vs. Wawrzyniak, protože titul se musí sjednotit,“ nepochybuje o své pozici Pirát.

Uvidíme, jak celou situaci vyřeší Oktagon, ale nám by se hodně zamlouvala bitva mezi Matějem Peňázem a Pirátem Krištofičem, po které by bylo o právech obou borců úplně jasno.

Zdroj: TA3Další články