Sleduj nás

Petr Yan chce zápas o titul, šampion Cejudo však žádá o bitvu s Aldem

Petr Yan chce zápas o titul, šampion Cejudo však žádá o bitvu s Aldem

Petr Yan si na UFC 245 hravě poradil s Urijahem Faberem, čímž si připsal už svou devátou výhru v řadě (šestou v UFC). V rámci této jízdy se domnívá, že si zaslouží bojovat o titul. Zdali mu ale bude vyhověno, to zatím nevypadá.

„Za rok a půl jsem vyhrál šest zápasů. Myslím si, že si zasloužím bojovat o titul,“ prohlásil šestadvacetiletý progresivní Rus, který zápasí v divizi, v níž je aktuálně šampionem Henry Cejudo. A ten má pro svou první obhajobu jiné plány, které se týkají Josého Alda. Legendárního Brazilce, jenž se o víkendu oficiálně přesunul z pérové váhy do bantamové, kde se utkal s Marlonem Moraesem. Podle rozhodčích však nakonec prohrál na body. Jednalo se o velmi sporné rozhodnutí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Chci pogratulovat Josému Aldovi za jeho debut v bantamu. Nezáleží na tom, jak ten zápas viděli rozhodčí, každý rozumný člověk ví, že vyhrál, proto by se s ním mělo nakládat jako s vítězem, který bude mít tu čest se se mnou utkat. Pojďme podepsat ten kontrakt!“ poslal šéfovi UFC jasnou zprávu Henry Cejudo. Zároveň si přeje, aby se bitva konala v Rio de Janeiro.


A jak se zdá, Dana White s tím nebude mít problém, což postaví Petra Yana ještě na chvíli mimo hru. „Opravdu nechápu, na co se ti bodoví rozhodčí dívali, když hodnotili Aldův fight. Nemůžete vyhrát zápas, ve kterém dvě kola stále jenom utíkáte, takhle to prostě nefunguje. Aldo vyhrál a sám Cejudo mi řekl, abychom s ním nakládali jako s vítězem, což také budeme,“ doplnil stručně prezident organizace, který tím naznačil, jaké plány nás zřejmě čekají.


Další články