Sleduj nás

Patrik Kincl: Celá divize je ticho! Ozval se jen Kerim Engizek, takže jdem do toho

Patrik Kincl: Celá divize je ticho! Ozval se jen Kerim Engizek, takže jdem do tohoFOTO: OKTAGON MMA

Hledání ideálního oponenta pro neomylného „Inspektora“ stále nekončí. V OKTAGONu se naopak vyprofilovali tři silní a titulový uchazeči, a situace je tak ještě zamotanější než dřív.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Odchod Roberta Bryczeka do UFC uvolnil atraktivní pozici na vrcholu střední váhy. Polák měl již potvrzený boj o pás, ale stejně dal přednost nabídce ze zámoří a šel za svým snem. Další jméno, které se dlouhodobě skloňuje s titulovou šancí, je slovenské kladivo Vlasto Čepo.

Ten má v poslední době skvělou formu a doručuje jednu krvavou bitvu za druhou. Pokud dokáže „El Chapo“ zlikvidovat na turnaji v Bratislavě Egypťana Samiho, měl by se zápasu s Patrikem Kinclem časem dočkat.


„Vlastův manažer mi potvrdil, že Čepo je připravený bojovat o titul. Pokud vyhraje teď v Bratislavě, tak nejspíš dostane přednost. To si myslím, že můžu potvrdit. Pokud Vlasto na OKTAGONu 47 vyhraje, tak si to zaslouží, takže uvidíme,“ potvrdil Ondřej Novotný, že slovenský rváč má pravděpodobně nejlepší výchozí pozici.

Jak vše dopadne, to je ale ve hvězdách, protože Čepa čeká v Bratislavě opravdu nepříjemný soupeř, a kromě prohry může přijít například zranění. To by samozřejmě sympatickému Vlastovi nikdo nepřál, ale život MMA bojovníka prostě podobné nesnáze přináší.


Další vyzyvatel, který se silně tlačí na vrchol, je Němec Kerim Engizek. Borec s působivou bilancí devatenáct výher a čtyři porážky neprohrál již dvanáct zápasů v řadě, a na turnaji ve Frankfurtu potvrdil, že jeho statistika není náhodná. Kerim nastoupil proti Argentinci Juarezovi, kterého poslal k zemi již po minutě a devětatřiceti vteřinách tvrdým knockoutem. Dominantní vítězství doplnil dvaatřicetiletý Němec jasným prohlášením.

„OKTAGON si musí připravit pořádný balík a dát mi Kincla i šanci na titul!“

Rychlé vítězství a sebevědomé prohlášení se líbilo šéfovi žlutočerné značky i aktuálnímu šampionovi. Ondřej Novotný je navíc nadšený z popularity, kterou si Engizek užívá u našich západních sousedů. I proto mu stačil pouze jeden zápas k tomu, aby udělal z Kerima oficiálního účastníka titulového mixu. Souboji se nebrání ani Patrik, který je po odchodu Bryczeka rád za každého silného oponenta.


„Určitě ho beru jako legitimního vyzyvatele. Hlavně z toho důvodu, že celý žebříček je potichu, a tohle je jediná výzva, která přišla. Jasně, není to úplně dobré pro OKTAGON, pak totiž ten žebříček ztrácí smysl, ale zase nemůžou nikoho tlačit na sílu.“

Zdroj: OKTAGON MMA


Další články