Sleduj nás

Ostuda! Povinný vyzyvatel Wildera neprošel antidopingovou kontrolou, tresty mohou být vysoké!

Ostuda! Povinný vyzyvatel Wildera neprošel antidopingovou kontrolou, tresty mohou být vysoké!

Další doping v těžké váze a tentokrát ho má vedle Jarrella Millera na svědomí britský bijec Dillian Whyte. Jindy neomylný zápasník, jenž si svou víkendovou výhrou nad Oscarem Rivasem zajistil status povinného vyzyvatele šampiona Deontaye Wildera, tak může přijít o vše, na čem tak dlouhou dobu dřel.

Poněkud hořká novinka byla světu odhalena britskou antidopingovou agenturou UKAD, která ještě před sobotním duelem odebrala oběma účastníkům vzorky, jež následně poslala k rozboru.

Zatímco se souboj uskutečnil a Dillian Whyte (26-1-0, 18 KO) v něm na body (116:111 a 2x 115:112) porazil mocného Kolumbijce Oscara Rivase (26-1-0, 18 KO), tak dorazily výsledky. Ty šokovaly širokou veřejnost a samozřejmě také samotného šampiona z řad WBC.


„Je to odporné, tyhle s*ačky do sportu nepatří,“ zlobil se Wilder ihned, co se doslechl o pozitivním testování člověka, který si právě vybojoval status povinného vyzyvatele. Duel by se měl za normálních okolností uskutečnit po odvetě s Furym, nicméně teď k němu zřejmě vůbec nedojde.


Dillian Whyte měl už v minulosti potíže s dopingem, v roce 2012 kvůli němu vyfasoval dvouletou stopku. Jak se k tomu postaví organizace tentokrát, to je jen otázkou. Je možné, že Rivasovi bude smazána poslední porážka a britský boxer si opět posedí mimo hru.


Další články