Sleduj nás

Oliveira zničil Gaethjeho ještě v prvním kole, Chandler vykouzlil KO roku. Změna na trůnu slámové váhy

Oliveira zničil Gaethjeho ještě v prvním kole, Chandler vykouzlil KO roku. Změna na trůnu slámové váhy

I když nemá mistrovský pás, ukázal Charles Oliveira celému světu, proč je aktuálně nejlepší lehkou váhou planety.


Turnaj UFC 274 přinesl chvíle nudy, ale také chvíle vzrušení a tyto dva protilehlé póly se neustále střídaly. Mnoho zápasů došlo až na body, jako například ten mezi Rose Namajunas a Carlou Esparzou, ovšem pánská lehká váha vše zachránila.


Naprostá a nelítostná řež nám byla nabídnuta v zápase mezi Michaelem Chandlerem a Tonym Fergusonem, kde to v prvním kole vypadalo, že se nám vrací starý známý El Cucuy, jehož pohyby byly hbité a nečitelné. To koneckonců potvrdil i knockdown, po kterém měl Chandler dle  vlastních slov až zdvojené vidění.


Co ovšem přišlo následovně, to nikdo nečekal. Hned po startu druhého kola, co mnozí očekávali, jak Fergusonovo nové já bude úřadovat, přistál na El Cucuyově bradě perfektně kopnutý front kick. Tony rázem padl k zemi a jeho duch opustil tělo. Čtvrtá prohra v řadě byla na světě, zato Chandler nadchl diváky a rázem přes mikrofon vyzval Conora McGregora.


chandler vyhra

Změna na trůnu slámové váhy


Rose Namajunas dlouhá léta chtěla odčinit svou porážku s Carlou Esparzou, a proto si ji zvolila do své příští titulové obhajoby, udělala však velkou chybu.


Ačkoliv diváci tento zápas označili za nevýrazný a bez akce, Esparza v něm ukázala, že její osm let stará výhra nad Namajunas není náhodou. I teď získala přízeň bodových sudí, kteří do její moci předali pás slámové váhy.


UFC 274 Carla Esparza Rose Namajunas

Lepší než Khabib?


Třešničkou na dortu celého turnaje byl fight mezi Charlesem Oliveirou a Justinem Gaethjem. I když prvně jmenovaný po neúspěšném vážení přišel o mistrovský titul a dnes o něj nebojoval, nenechal se tím psychicky rozhodit, ba naopak.


Uběhlo zhruba pět sekund souboje a Justinova brada se dočkala prvního výrazného testu. To arizonského rváče zjevně vyvedlo z míry, protože pak jako by začal hrát vabank a hnal se čistě dopředu. Nastala brutální výměna úderů v postoji, která pro změnu končila Justinovou přesnou trefou, po níž šel Oliveira k zemi.


Do Bronx je ovšem na pády zvyklý, ani teď si z toho nic nedělal, vstal a pokračoval v nastoleném ostrém trendu, který tentokrát on sám završil úspěšným knockdownem. Gaethje padl k zemi a Oliveira běžel hned za ním. Místo nějakého ground and pound však ihned nasadil škrcení a donutil soupeře odklepat. Konec ještě v prvním kole.


Oliveira zůstává nekorunovaným králem divize. Na kontě má jedenáct výher v řadě se skalpy takových jmen, jako jsou Kevin Lee, Tony Ferguson, Michael Chandler, Dustin Poirier a nově i Justin Gaethje. Jedná se o resumé, které se už dokáže přiblížit Khabibovi Nurmagomedovovi.


oliveira gaethje ufc 274

UFC 274, výsledky:


Charles Oliveira def. Justin Gaethje via rear-naked choke (3:22 into round round) to become number one contender for the UFC lightweight title
Carla Esparza def. Rose Namajunas via split decision (47-48, 49-46, 48-47) for the UFC strawweight title
Michael Chandler def. Tony Ferguson via KO (0:17 into round two)
Ovince Saint Preux def. Mauricio "Shogun" Rua via split decision (28-29, 29-28, 30-27)
Randy Brown def. Khaos Williams via split decision (29-28, 28-29, 29-28)


Francisco Trinaldo def. Danny Roberts via unanimous decision (29-28, 30-26, 30-27)
Macy Chiasson def. Norma Dumont via split decision (30-27, 28-29, 30-27)
Brandon Royval def. Matt Schnell via guillotine choke (2:14 into round one)
Blagoy Ivanov def. Marcos Rogerio de Lima via unanimous decision (29–28, 29–28, 29–28)

Andre Fialho def. Cameron VanCamp via TKO (2:35 into round one)
Tracy Cortez vs. Melissa Gatto; Flyweights
C.J. Vergara def. Kleydson Rodrigues via split decision (29-28, 28-29, 29-28)
Lupita Godinez def. Ariane Carnelossi via unanimous decision (30–27, 30–26, 30–26)
Journey Newson def. Fernie Garcia via unanimous decision (30–27, 30–27, 29–28)

Další články