Sleduj nás

Oleksandr Usyk reaguje na výhru nad Furym. O jeden opasek už brzy přijde, ne však vlastní vinou

Oleksandr Usyk reaguje na výhru nad Furym. O jeden opasek už brzy přijde, ne však vlastní vinouFoto: DAZN

Oleksandr Usyk přepsal historii a stal se nesporným šampionem těžké váhy boxu. Tento úspěch možná v blízké době jen tak nikdo nedorovná, protože hned za dva týdny o jeden ze čtyř opasků přijde.

Držet mistrovské opasky v několika organizacích s sebou nese i jisté povinnosti. Šampion je dříve nebo později musí v každé z nich obhajovat, a pokud tak neučiní, přijde o ně. Někdy dojde ke střetu termínů, a tudíž ani nemáte příležitost se do té obhajoby pustit, což je nyní náš případ.

Saúdové vyjednali s organizací IBF výjimku, aby její opasek zůstal v moci Usyka do velkého sjednocujícího duelu s Tysonem Furym. Hned za dva týdny (1. června) jej však bude muset uvolnit ve prospěch duelu Daniel Dubois vs. Filip Hrgovič… I tak ale nevadí, hlavní cíl o sjednocení titulů byl splněn a to už Usykovi nikdo nevezme.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Od roku 2008 jsem si tento moment vizualizoval. Trvalo to dlouhých šestnáct let, ale teď jsem tady. Stojím tu a já vím, že jsem dosáhl absolutního vrcholu. Už není žádné výš, kam bych mohl vystoupat. Je to obrovská výhra, která ovšem nepatří jenom mně, ale také mému Bohu, mým fanouškům, mé zemi, ukrajinským vojákům, ukrajinským matkám, otcům a dětem,“ řekl Usyk během rozhovoru v ringu do mikrofonu.

„Nyní mám jenom jedno přání, chci jít domů. Chci jít domů, najíst se, vyspat, odpočinout si, políbit svou ženu. Na podzim nás to čeká znova,“ vyřkl své skromné přání. 


A s tímto přáním nám připomněl, že nás 12. či 13. října bude čekat odveta, která se uskuteční opět v Saúdské Arábii. V té se bude definitivně lámat chleba a klidně se může stát, že to jak Fury, tak i Usyk definitivně zabalí. Kdyby však ne, hned na jaře 2025 je může čekat trilogie anebo jeden z trojlístku Dubois – Hrgovič – Joshua (Dubois se utká s Hrgovičem a Joshua půjde proti vítězi).  


Další články