Sleduj nás

Tyson Fury: Prohrál jsem jenom proto, že je Ukrajina ve válce a lidé s ní více soucítí

Tyson Fury: Prohrál jsem jenom proto, že je Ukrajina ve válce a lidé s ní více soucítíFoto: Top Rank

Tyson Fury nepřijímá výsledek, k němuž dospěli dva ze tří bodových rozhodčích. Ti údajně pocítili slitování s Ukrajinou.

Nikdy není dobré do sportu tahat politiku, přesto Tyson Fury ve snaze pochopit svoji prohru musel zabřednout do velice ožehavého tématu. Všichni vnímáme situaci na Ukrajině a bodoví rozhodčí zrovna tak. A když vše došlo do finále, chtěli prý udělat válkou sužované zemi radost.

„Věřím tomu, že jsem vyhrál. Neupírám Usykovi nějaká kola, pár jich určitě získal na svou stranu, ale já definitivně vyhrál nadpoloviční většinu. Oba dva jsme jinak předvedli dobrý zápas, pouze jeho země je ve válce a lidé soucítí s Ukrajinou, a tak se nechali ovlivnit,“ řekl Fury během pozápasové tiskové konference.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Já ten souboj vyhrál a na to nepotřebuji být ani žádný odborník, abych to věděl. Ve smlouvě máme odvetu, tak uvidíme tam…. Mám prohru na split decision s malým mužíkem. Dobrá práce, Usyku. Vidíme se v říjnu,“ vzkázal dodatečně.

Tyson Fury před zápasem pro deník Telegraph prohlásil, že do duelu s Usykem původně ani nechtěl vstoupit, měl se dobře v důchodu, ale peníze od mocných arabských šejků ho přemluvily. Nyní si kvůli tomu pokazil svůj jinak bezchybný rekord a jen věštec by dokázal říct, zdali další zápasy nepovedou k dalším prohrám.


„Podle mě se na Furym podepsaly ty důchody, kdy přestal trénovat a vychladl. Boxovat s Usykem před dvěma lety, patrně by ho přejel jako Wildera, teď mu ale chybí agresivita a sám hodně zpomalil. Neříkám, že je špatný, pouze si myslím, že by ho nejspíš porazil i Joshua, protože určité aspekty, které ve své hře kdysi měl, nyní už nemá. Tohle se prostě stane, když ukončíte kariéru a už nepočítáte s tím, že se vrátíte. A ejhle, rázem vám někdo zaplatí obrovský balík peněz za dva zápasy...,“ okomentoval během konference Furyho prohru krajan Derek Chisora.

Každopádně platí, že oba těžkotonážní boxeři podepsali smlouvu na dva zápasy, a tudíž se dočkáme ještě odvety. Ta se uskuteční 12 či 13. října a pokud by se stav náhodou vyrovnal, měli bychom vstoupit ještě do trilogie. Pokud ne, Usyk může odejít do důchodu jako jeden z nejlepších boxerů všech dob. Kdyby chtěl pokračovat, bude na něho pak na jaře roku 2025 čekat jeden z trojlístku Joshua – Hrgovič – Dubois.


Další články