Sleduj nás

Oktagon vytáhl velké novinky. Odveta Zápasu století i nový ročník turnaje Gamechanger

Oktagon vytáhl velké novinky. Odveta Zápasu století i nový ročník turnaje GamechangerFoto: OKTAGON MMA

Tradiční tiskovka Oktagon Time opět přinesla smršť informací, ze kterých budou mít fanoušci divoké sny. Hlavní zprávou je bezpochyby pokračování úspěšného projektu Gamechanger, který se tentokrát odehraje v lehké váze.

Milionová pyramida ve veltrové váze dostala Oktagon velmi výrazně na světovou MMA mapu. 29. prosince se dozvíme jméno prvního vítěze, který vzejde ze zápasu Bojan Veličkovič vs. Andreas Michailidis. V příštím roce se potom stejný turnaj uskuteční v lehké váze. Do boje zasáhnou kmenoví bojovníci Oktagonu, jako jsou Paradeiser, Wanliss, Legierski, Dyrschka, Lengál či Grabinski.

Oznámení se dočkala i jména, která jsme zatím ve žlutočerné organizaci neměli šanci vidět, ale nechala se zlákat tučnou odměnou a úspěchem prvního ročníku. Mezi hlavní favority se okamžitě zařadil bývalý šampion KSW Daniel Torres. Ani ostatní bijci se ale nepřijdou pouze zúčastnit, protože se jedná o velmi zkušené zápasníky, jako jsou Miloš Janičič, Mago Machaev, Predrag Bogdanovič nebo Makwan Amirkhani. Ve hře bude opět milion euro a start celého projektu se odehraje 2. března roku 2024 v Ostravě.


Další novinkou je potvrzení odvety Zápasu století a také určení přesného data a lokace. Oktagon se v příštím roce nepředstaví na fanoušky milované Štvanici, ale jako náhradu zvolil opravdu bombastickou variantu v podobě stadionu fotbalové Slavie! Bitva mezi Vémolou a Véghem tak vstoupí do historie jako zápas, na který přišlo na našem území nejvíce fanoušků. Obrovská show se odehraje 8. června roku 2024 a bude velmi zajímavé sledovat, v jaké formě do ní českoslovenští rivalové naskočí. Karlose čeká zanedlouho souboj s Pirátem, jenž bude pro „Terminátora“ již jedenáctým soupeřem od porážky s Véghem. Attila zvolil opačnou strategii a od důležité výhry si naordinoval dlouhé volno.

„Karlíto můj, já to beru tak, jako bychom spolu nikdy nezápasili. Zase se zavřu do kumbálu a vylezu v parádní formě,“ vzkázal svému soupeři bývalý šampion Bellatoru. Ani Vémola nehodlá nic podcenit, a navíc jej žere čtyři roky stará porážka. Dá se tedy předpokládat, že do jednoho z posledních zápasů kariéry dá absolutně všechno.


„Já se na svůj poslední zápas připravuji už velmi dlouho. Svoje první KO už mám za sebou. Piráta ještě nikdo neukončil submisí, takže ho v O2 areně utáhnu. A tebe Attilko, v rámci velkého grandfinále mojí kariéry, ukončím TKO,“ pohrozil nahecovaný Vémola.


Další články