Sleduj nás

OKTAGON Prime 5: Kaik Brito vs. Andrej Kalašník

OKTAGON Prime 5: Kaik Brito vs. Andrej Kalašník
Kromě hlavního zápasu nám turnaj OKTAGON Prime 5 v Šamoríně nabídne i další špičkovou záležitost z veltrové divize. Do akce se po delší pauze vrátí talentovaný Kaik Brito, kterého prověří Andrej Kalašník.

Brněnský bijec se poctivě připravoval na Rusa Karavaeva, ale organizace jej z politických důvodů nakonec nastoupit nenechala. Nyní bude chtít AK 47 zhodnotit dlouhou přípravu a skalpem šikovného Brazilce ukázat, že patří do širší světové špičky.

V OKTAGONu se Andrejovi daří a momentálně má dvě výhry v řadě. Po wrestlingové dominanci s Tomášem Melišem šokoval všechny diváky bleskovou výhrou nad Christianem Jungwirthem. Čtyři roky neukončeného německého Kelta uškrtil Kalašník za pouhých šestašedesát vteřin! Upravil tak svoji bilanci na devět výher a dvě porážky, kdy 44 % vítězství získal knockoutem.


Obraz

Kaik Brito se v kleci ukáže poprvé od loňského září, kdy na turnaji OKTAGON 28 prohrál velmi sporně s Petrem Knížetem. Čtyřiadvacetiletý Brazilec tak po dvou vítězstvích, kdy si nejprve hravě poradil s Gáborem Borárošem a poté i s Polákem Bryczekem, přišel o šanci zabojovat o titul a v nabité veltrové divizi musí nyní pracně šplhat zpět pod vrchol.


Ve všech zápasech nám ale Brito ukázal, že jeho rychlost i pohyb jsou opravdu na světové úrovni. Monstra dokázal během jednoho kola zřídit, jako se to nikomu nepovedlo již dlouhé roky a pouze pasivita v poslední pětiminutovce jej připravila o šanci vyzvat Davida Kozmu. Do tohoto zápasu půjde Kaik s rekordem čtrnáct výher a čtyři porážky, kdy 79 % vítězství získal knockoutem.

https://twitter.com/i/status/1501217450867757070

Andrej Kalašník již několikrát dokázal, že mu role outsidera vůbec nevadí a papírovým předpokladům se pokusí vzepřít i nyní. Tréninkový parťák Jiřího Procházky má hluboké základy ve wrestlingu, a jestli něco nemá Brito rád, je to právě pasování a boj ze zad na zemi.

Otázkou je, zda dokáže Andrej bleskurychlého soupeře svazovat a trochu jej zpomalit například klinčem u pletiva. V postoji se obáváme velké dominance Brita. Kurzy jsou vypsané jednoznačně a podle nás je sázka na Kaika příliš riziková vzhledem k Andrejovým dovednostem. Mnohem více se nám líbí dát peníze na více než jeden a půl kola za 1.85.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články