Sleduj nás

OKTAGON Prime 5: František Fodor vs. Karol Ryšavý, analýza + tip

OKTAGON Prime 5: František Fodor vs. Karol Ryšavý, analýza + tip
Jedním z hlavních taháků víkendového turnaje OKTAGON Prime 5 bude slovenské derby dvou největších gymů. Trnavský Spartakus Fight Gym bude reprezentovat Karol Ryšavý a bratislavský OFA gym František Fodor.

Fodor se vrací do akce poprvé od turnaje OKTAGON Prime 4, kde ve druhém kole podlehl Matouši Kohoutovi TKO. Na bývalého mistra Evropy v Muaythai nestačil hlavně v klinči, kde jej Matouš zvládl utahat a následně natrefovat koleny i lokty.

Jednatřicetiletý slovenský borec tak přišel o svoji třízápasovou sérii výher a jeho sen o titulové šanci se opět posunul do oblasti teorie. Fero Fodor je technickým strikerem, který těží ze své postojové minulosti a výborného pohybu. Do tohoto zápasu půjde s rekordem devět výher a šest porážek, kdy 56 % vítězství získal knockoutem.


Karol Ryšavý se nachází v podobné pozici jako jeho sobotní soupeř. Dvě výhry nad Kuzníkem a Bartlem spláchla do kanálu drtivá porážka od Losene Keity. Dočasný šampion lehké váhy rozebral svého soupeře již během prvního kola a Karol tak na prosincový turnaj OKTAGON 29 nebude vzpomínat příliš v dobrém.

Ryšavý je bývalý profesionální fotbalista, který se prosazuje hlavně urputností a tréninkovou pílí. Ta mu nakonec vynesla i titul šampiona OKTAGON Výzvy. Momentálně disponuje bilancí devět výher a čtyři porážky, kdy 44 % vítězství získal submisí.František Fodor vs. Karol Ryšavý, tip na výsledek


Oba borci se vracejí do klece po porážce a dobře si uvědomují důležitost tohoto zápasu. Jsou si také velmi dobře vědomi kvalit protivníka, a proto očekáváme minimálně v prvním kole opravdu opatrnou podívanou z obou stran.

Pro sázkové kanceláře je výrazným favoritem Karol Ryšavý, ale nám se zdá jako lepší volba František Fodor, který je techničtější a má větší arsenál zbraní. Kurz 2.55 je navíc opravdu přestřelený a je škoda ho nevyužít.

Výsledky a živý přenos můžete sledovat zde.

Další články