Sleduj nás

Oktagon - Deák Tomáš - Macek Filip

Oktagon - Deák Tomáš - Macek Filip

Hlavním zápasem OKTAGONu 14 bude dlouho očekávaná bitva o titul bantamové váhy mezi Tomášem Deákem a Filipem Mackem. Duel, o kterém se spekuluje skoro rok, a který si Macek dokázal vybojovat v kleci a i útoky na sociálních sítích, rozhodne o pozici československé jedničky v této váhové kategorii.

Zástupce Reinders Teamu půjde do tohoto zápasu s bilancí 21 výher a 14 porážek, kdy 71 % vítězství získal submisí. Macek má za sebou angažmá v ruské organizaci ACB. V konkurenci s evropskou extratřídou si připsal 2 výhry ze 7 zápasů. Poslední porážku zaznamenal začátkem roku 2018, kdy podlehl Ukrajinci Vlasiukovi. Od té doby Filip exceluje a následujících 5 soubojů ukončil v prvním kole na submisi. V posledním případě na OKTAGONu Prime oplatil porážku Vlasiukovi a ukázal, jak velký progres u něho nastal.


Tomáš Deák má rekord 19 vítězství a 9 porážek. Submisí ukončil 42 % vyhraných zápasů. Kromě loňské výhry nad Gallowayem na OKTAGONu 10 zápasil výhradně v ruské organizaci Fight Nights Global, kde drží i pás šampiona. Dlouho to vypadalo, že jeho kroky povedou spíše zpět do Ruska nebo na jiné zahraniční angažmá, ale problémy FNG a zranění ruky poslali Deáka do bitvy s Mackem.


Šance obou elitních bijců jsou podle nás v tomto zápase velmi vyrovnané. Slovenská mašina Deák se spoléhá na svůj excelentní wrestling a neskutečné kardio. Macek bude těžit z většího dosahu a bude hrozit submisí z jakékoliv polohy. Pokud se vyvaruje dlouhých klinčů na pletivu, může v prvních třech kolech prodat své BJJ kvality a šampiona FNG utáhnout či uškrtit. Delší průběh zápasu bude nahrávat domácímu borci. Čeká nás zajímavá bitva, která může dopadnout jakkoliv, a proto zkusíme vysoký kurz, který je na Filipa Macka stále okolo 2.95.


Další články