Sleduj nás

Oktagon: Benko Peter vs. Laky Royal

Oktagon: Benko Peter vs. Laky Royal
Zde jsem čekal kurz na Benka okolo 1.4. Právě tak ho má nastavený společnost Fortuna. Tipsport aktuálně nabízí 1.65 a to se musí využít. 

Tento zápas dvou amatérů je vyvrcholením Projectu X, v němž se slovenský podnikatel Peter Benko vsadil, že zhubne 50 kilo a odbojuje zápas MMA v Oktagonu. Pokud by tak nesplnil, slíbil, že zapálí jedno ze svých luxusních aut.

První krok zvládl skvěle. Zhubl více než 50 kilo, nabral neskutečnou fyzičku a je na svůj zápas solidně připraven.

Na tento fight se připravoval přes rok pod vedením elitního slovenského MMA trenéra Ilji Škondriče a také po boku elitních slovenských zápasníků jako Gábor Boráros či Tomáš Deák, což je záruka absolutní kvality a profesionality. Pro to, aby byl maximálně připraven, udělal absolutně vše. Absolvoval tréninkové campy v Thajsku, Donovalech a další.

Poslední měsíc se věnuje naplno MMA a své podnikatelské aktivity odložil stranou. Jeho hlavní zbraní bude jednoznačně boj na zemi, technická připravenost (trénuje totiž cca. o 6 měsíců déle než jeho soupeř) a domnívám se, že i fyzická kondice.


Jeho soupeřem bude pražský barber Laky, který trénuje v elitním pražském gymu Andrého Reinderse po boku skvělých zápasníků jako Miloš Petrášek, Michal Martínek, Filip Macek a další.

Do Projektu X nastoupil cca před 4 měsíci a měl tak na přípravu o půl roku méně. Současně neměl ani takové podmínky pro přípravu. Trénuje před a po práci, navštívil pouze jeden přípravný camp v Krkonoších a hlavně měl mnohem méně času, tudíž ani jeho technika nebude na takové úrovni.

V čem může Benkovi konkurovat? To je jeho postoj, který může mít docela kvalitní, protože má lehké předchozí zkušenosti s boxem. Je však třeba znovu připomenout, že měl zhruba o 6 měsíců méně času na přípravu, což je v MMA, zejména u začínajících zápasníků, ohromné kvantum. S ohledem na tuto skutečnost nebude Leky Benkovi konkurovat a jakmile jej Benko hodí na zem, má z poloviny vyhráno.


Pokud Laky neuspí Benka nějakým lucky punchem, tak vůči němu nemá dle mého soudu, s ohledem na jeho o 6 měsíců kratší přípravu, žádnou šanci a kurs 1.65 na Benka proto beru a čekám, že bude brzy klesat na hodnotu o 2 desetiny nižší.

Další články