Sleduj nás

Oktagon 50 tipy redakce a informace k turnaji: Dvě titulové bitvy a souboj skvělých postojářů

Oktagon 50 tipy redakce a informace k turnaji: Dvě titulové bitvy a souboj skvělých postojářůFOTO: OKTAGON MMA

Jubilejní turnaj si zaslouží pořádně našlapanou kartu. Té v Ostravě se dá máloco vytknout, protože kromě dvou zápasů o titul dostaneme osm dalších skvěle obsazených duelů.

Oktagon se po třičtvrtě roce vrací do Ostravy, kde jej tradičně čeká fantastická fanouškovská obec, která si turnaj umí opravdu užít.

Odměnou pro severomoravskou metropoli bude výborně poskládaných deset zápasů, kterým vévodí dva boje o šampionský opasek.


Ten první se odehraje v lehké váze, kde na sebe narazí Buchinger s Paradeiserem. První měření sil pro sebe jasně urval bývalý šampion Cage Warriors, který svého mladšího soka uškrtil již v polovině prvního kola. Nyní se dá očekávat mnohem vyrovnanější souboj, protože Rony se od téměř tři roky starého zápasu posunul na výrazně vyšší úroveň. Favoritem je tak vcelku pochopitelně Paradeiser, ale podle nás se bude opět radovat legendární „Buki“.

Hlavní zápas a vrchol celého turnaje obstarají dvě zahraniční akvizice, které disponují talentem daleko přesahujícím možnosti Oktagonu.


Losene Keita se vrátí po zlomenině nohy, kterou utrpěl v létě na Štvanici v souboji se Sanikidzem. Blesková rekonvalescence musela překvapit úplně každého, ale mladý Belgičan vypadá nažhaveně a v top formě. V cestě ke comebacku snů stojí Niko Samsonidse, který ví o návratu po zranění své. Osmadvacetiletý bijec se dva roky dával dohromady po komplikované fraktuře nohy, ale v Oktagonu se uvedl dvěma výhrami, které jej vystřelily do boje o titul.

Oba mladí bojovníci disponují širokou paletou schopností, jak eliminovat svého soupeře. Keita ale bude vždy spíše považován za strikera a Samsonidse má šest výher z deseti díky submisí, takže je jasné, co nás v sobotu večer čeká. „Černý Panter“ je právem jedním z největších favoritů celé karty, a podle naší redakce své pozici dostojí a Nika ukončí před limitem.

Poslední souboj, na který je podle redakce Top-Fight.cz třeba upozornit, je bitva dvou světových šampionů v postojových disciplínách. Samuel Bark je ověnčen tituly v Muaythai a jeho sobotní soupeř Vlado Lengál má stovky zápasů v boxu. Malé rukavice, které oba borci navlečou, tak jenom umocní jejich schopnosti a nás čeká fantastická bitva dvou špičkových sportovců. Tipovat vítěze je prakticky nemožné, ale věříme, že bude o zábavu postaráno.


Zdroj: autorský text


Další články