Sleduj nás

Oktagon 49 Moeil vs. Todev, preview a tipy redakce

Oktagon 49 Moeil vs. Todev, preview a tipy redakceFOTO: OKTAGON MMA

Žluto-černá organizace se po krátké pauze opět vrací do Německa, aby zde korunovala nového krále těžké váhy.

Kromě titulové bitvy se na kartě ukážou i stálice, jako jsou Andrej Kalašník, Apollo Silva nebo Roman Paulus.


Již tuto sobotu se hala Lanxess Arena v Kolíně nad Rýnem zaplní fanoušky MMA, kteří si nenechají ujít další turnaj z produkce organizace Oktagon. Show, která na půdě našich západních sousedů nemá obdoby, vyvrcholí soubojem o titul těžké váhy. O cenný opasek si to rozdají domácí Hatef Moeil s Bulharem Lazarem Todevem.

Oba borce spojuje solidní série vítězství. V Oktagonu zatím proplouvají bez větších problémů, ale zítra večer pro jednoho šňůra výher skončí. Moeil je Němec s íránskými kořeny, který se zatím pod křídly žlutočerné značky představil ve třech zápasech. Ke dvěma bleskovým výhrám nad Lealem a Kimballem přidal i vydřené bodové vítězství proti Carvalhovi. „Boss“ se spoléhá na kvalitní wrestling a drtivý ground and pound. Do zápasu bude nastupovat jako poměrně jasný favorit.


Bulhar Todev již roky trénuje v Německu, takže i on se bude v Kolíně cítit jako doma. Jeho premiéra v Oktagonu přinesla spoustě fanoušků velký šok a roztrhala hromadu tiketů. Lazar si totiž dokázal vyšlápnout na Poláka Adama Palasze, který byl již jednou nohou v boji o titul. Výhra v prvním kole nad Brazilcem Carvalhem pak vystřelila Todeva až k životní šanci, kterou se proti Moeilovi pokusí využít.

Bulharský bijec si svými výkony v Oktagonu rozhodně získal respekt a je jasné, že jeho kvalitní postoj a solidní pohyb budou i pro Moeila velký problém. Němec ovšem dokázal, že umí vyhrát i v zápase, kdy jde spousta okolností proti němu, a podle naší redakce si poradí i tentokrát. Kurz přesahující 1.50 se navíc dá považovat za vcelku příznivý.

Druhou nejsledovanější událostí večera bude rozhodně návrat do klece německé celebrity Christiana Eckerlina. Majitel nočních klubů, který bojuje spíš pro zábavu než z existenciálních důvodů, se střetne s UFC veteránem Apollem. Jedinou českou stopou na tomto turnaji je pak zápas Andreje Kalašnika. „AK 47“ se pokusí znepříjemnit večer domácímu Niklasi Stolzemu.


Zdroj: Autorský text


Další články