Sleduj nás

Kam se hrabe UFC, to OKTAGON je v Německu králem! Čísla nelžou, chlubí se žlutočerná organizace

Kam se hrabe UFC, to OKTAGON je v Německu králem! Čísla nelžou, chlubí se žlutočerná organizaceFOTO: OKTAGON MMA

OKTAGON se opět vrací na německou půdu a už předem se chlubí čísly, na něž ani slavné UFC nedosáhlo.


Anabáze do Manchesteru nedopadla sice dle očekávání, ale za to údajně z velké části mohly organizační chyby, na které si pořadatelé pro příště dají pozor. Pro nyní se vydali zlepšit si náladu do Kolína, kam nás vede další velký OKTAGON turnaj s pořadovým číslem 49.

Po více než dvou letech se těžká váha tuzemského MMA giganta dočká korunovace nového šampiona, který vzejde z dvojice Hatef Moeil – Lazar Todev. A vedle atraktivity tohoto souboje se OKTAGON může pochlubit navíc ještě další věcí, a tou je návštěvnost kolínské Lanxess Areny.

Jak dobře vyobrazuje přiložený příspěvek, OKTAGON je králem německého trhu, kde, co se týká návštěvnosti, stanovil nový rekord. Ten doposud drželo UFC, na které se přišlo živě podívat 12 854 diváků. Žlutočerná značka ji předčí, pouze nevíme o kolik.

Abychom se na věc ovšem podívali i z té druhé perspektivy, je třeba si dodat, že OKTAGON porovnává čísla současnosti s návštěvností z roku 2009, kdy pro evropské publikum ještě MMA nebylo tak známé. A to i navzdory tomu, že se na kartě objevila taková jména, jako jsou Rich Franklin, Wanderlei Silva, Cain Velasquez nebo Mirko Cro Cop, tedy samé legendy. 


Největší evropská MMA organizace

Na toto téma by se mohly vést dlouhé diskuze, přesto mnozí lidé věří tomu, že OKTAGON zaujal pozici evropské MMA jedničky.

A i když se českým bijcům například v KSW tolik nedaří, čísla jako OKTAGON negeneruje nikdo jiný.  

„Dle mého si titul největší MMA organizace v Evropě plně zasloužíme, neboť prodáváme nejvíce lístků ze všech organizací, co tu pořádaly nebo pořádají turnaje,“ nechal se před časem v Refresheru slyšet promotér Pavol Neruda.


„Uznávám, že KSW dělá skvělé turnaje a ještě stále drží prvenství v tom, že prodali 57 tisíc lístků na jeden turnaj v minulosti, ovšem obecně se v té návštěvnosti daří nejvíce nám. Máme jasnou vizi, jakým směrem to chceme vést. Máme velké sny, které si chceme naplnit,“ prohlásil.


Další články