Sleduj nás

OKTAGON 34 Štvanice 2022: Co přinese letošní ročník?

OKTAGON 34 Štvanice 2022: Co přinese letošní ročník?
I letos se dočkáme oblíbeného open-air turnaje OKTAGON. Podívejte se na program OKTAGON 34 Štvanice.

Akce, která se vždy vyprodá již měsíce dopředu, nám letos přinese souboj o titul v polotěžké váze a návrat Polského střelce, který vládl lehké váze.

OKTAGON 34 Štvanice program a zápasy


oktagon 34 stvanice fight card

Oktagon MMA titul: Vémola vs. Ilič


Hlavní událost turnaje doprovází kontroverze a dohady fanoušků hned od jejího ohlášení. Karlos Vémola se rozhodl, že chce na Štvanici završit svůj úspěšný trojboj Marpo, Pasternak a kdokoliv, kdo bude důstojný oponent v boji o pás divize do třiadevadesáti kilogramů.

Původně avizovaný Xavier dal organizaci košem a sehnat pro Terminátora náhradu, zvlášť v krátkém termínu a na pět kol, není legrace. Hozenou rukavici zvedl srbský Joker Alexander Ilič, který má za sebou čtyři zápasy v KSW, kde rozhodně neudělal ostudu.


Hned ve svém prvním vystoupení vypnul krásným question mark kickem olympijského medailistu Damina Janikowského a ukázal tak, že na nemá problém s ortodoxním wrestlerem.

Srb se navíc připravoval na sezónu PFL, kde měl nastupovat v polotěžké váze, a tak by neměl ani silově strádat v konfrontaci s českou MMA celebritou.


ilic vemola novotny zapas nazor

OKTAGON 34 Štvanice nabízí skvělou fight card


V druhé hlavní události se po pauze v OKTAGONu představí bývalý šampion lehké váhy Mateusz Legierski. Pětadvacetiletý Polák zvládl v OKTAGONu vykostit již čtyři soupeře a zatím pod černožlutou vlajkou neprohrál.

I když v KSW nepodával výkony, na které jsme od něj zvyklí, stále se jedná o maximálně nebezpečného borce s výborným wrestligem a prvotřídním KO potenciálem.

Zkrotit se ho pokusí Matouš Kohout, který táhne 3zápasovou šňůru vítězství a o Mateusze si sám řekl. Vítěz se nejspíše stane dalším titulovým vyzyvatelem belgického zázraku Keity takže o motivaci mají oba bijci postaráno.


OKTAGON 23: Matouš Kohout vs. Jan Široký, video a analýza

Jeremy Kimball stálicí Oktagonu


Těžká váha vždy baví a nebude chybět ani na oblíbené venkovní akci. Jeremy Kimball má schopnosti na to, aby se pohyboval v první padesátce světového žebříčku, ale nasazení svérázného Američana je často velký problém.

Dvě výhry nad Melounem Petráškem namlsaly fanoušky, kteří čekali od bývalého UFC bojovníka totální dominanci, ale opak byl pravdou. Jeremy dorazil na další zápas v tragické formě a po prohře se po něm slehla zem.

Návratem do těžké váhy restartoval Kimball své titulové ambice v OKTAGONu, ale nyní ho čeká kruciální test v podobě Hatefa Moelia. Exotický Němec popravil v premiéře nezničitelného Kerissona a ukázal, že může být pro vykradenou těžkou váhu OKTAGONu zásadní problém.
Důstojnou roli na kartě dostane i stálice OKTAGONu Máté Kertész, který se pomalu a jistě dostává do pozice gatekeepera testujícího nové akvizice v organizaci.

Tentokrát všestranný Maďar vyfasoval nebezpečného Vladislava Kancheva, který všech dvanáct vítězství získal před limitem. Bulhar je klasickým bojovníkem prvního kola, takže pokud Máté přežije první pětiminutovku, má velkou šanci na sedmou výhru pod OKTAGONem.


Souboj o Tichotu


Roman Paulus si dlouhodobě nerozumí s Kubou Tichotou a nyní má šanci dokázat, že vlastní větší porci talentu než česká naděje.

Svěřenec Andrého Reinderse dokázal houževnatého Poláka porazit poměrně jasně na body a na slovenském borci je nyní ukázat, že si zápas s Tichotou zaslouží. Kareta sestřelil Gabala i Růžičku a rozhodně nebude chtít prohrát podruhé v řadě.

jaklub tichota mma oktagon

Odveta za pět starý souboj!


Široký je již osvědčená značka, která vždy doručí pořádnou rvačku. Fidži dokázal přivést výhru z náročné mise na východ, kde zvítězil v organizaci Macha Muradova.

Domácího borce Khudaybergenova dokázal Fidži uškrtit a potvrdil, že jde stále nahoru a každým zápasem prodává víc a víc zkušeností z tréninků s Monsterem i Muradovem. Hodně otevřený souboj může přinést prvotřídní porci kvalitního MMA v postoji i na zemi.

Oktagon hlásí VYPRODÁNO


Zbytek karty rozhodně nebude fanoušky nudit. OKTAGON tentokrát vytáhl opravdu všechny trumfy, a tak i na prelims čekají takové jména, jako jsou Škvor, Konrád nebo Holm.

Pokud máte rádi nižší váhové kategorie, jistě oceníte souboj o dalšího titulové uchazeče. Filip Macek bude hájit svoji pozici před Simeonem Kapuyaou. Akce je závislá na dobrém počasí, ale pokud vše dopadne, jak má, určitě nás bude čekat nezapomenutelný večer.

[joli-faq-seo id='72448']

Další články