Sleduj nás

Odveta! Tyson Fury aktivoval smluvní doložku, s Usykem se střetne podruhé. Potvrdil i termín

Odveta! Tyson Fury aktivoval smluvní doložku, s Usykem se střetne podruhé. Potvrdil i termínFoto: Top Rank

Tyson „Gypsy King“ Fury nelenil a pár dní po prohře oznámil, že aktivoval smluvní doložku spojující ho s odvetným zápasem proti Oleksandru Usykovi.

Sázka na jednu kartu, naprostý vabank a poslední šance, jak dokázat, že jste skutečně nejlepším boxerem těžké váhy současné generace. Tak moc bude v sázce v souboji, pro který si Saúdové předběžně rezervovali datum 12. října v Rijádu. Téže termín nyní potvrdil sám Frank Warren, Furyho britský promotér.

„Tyson Fury po konzultaci se svým týmem a rodinou potvrdil, že aktivuje doložku k odvetě s Oleksandrem Usykem. Dojde k ní 12. října v Rijádu a uděláme vše potřebné, abychom vzali všechny pásy zpátky do Anglie. Je to všechno, nebo nic. Gratulujeme Usykovi, ať si nyní užije vítězství a slávu, ale v říjnu pojedeme nanovo,“ sdělil Warren serveru talkSPORT.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jedná se jen o jakousi formalitu, jelikož všichni tušili, že si Tyson odvetu nenechá ujít. Zejména, pokud mu ji zaručuje podepsaná smlouva. Tímto dostane druhou šanci, jak napravit své předchozí zaváhání. Nyní již ví, jak se Usyk pohybuje, a tak může udělat případné změny v přípravě. Následně uvidíme, zdali jeho schopnosti budou na toto ukrajinské zvíře stačit.

Dodejme si to podstatné. V odvetě již nebude zahrnut mistrovský opasek federace IBF, který bude začátkem června uvolněn pro dvojici Daniel Dubois – Filip Hrgovič. Pokud by Fury své předchozí zaváhání napravil, nesporným šampionem se už nestane. Může si však napravit čest.


Oleksandr Usyk se po svém posledním úspěchu stal novou jedničkou pound-for-pound žebříčku (napříč všemi váhami) magazínu The Ring. Tento žebříček nám říká, že to je momentálně nejlepší boxer světa. Na záda mu dýchají Naoya Inoue, Terence Crawford a Canelo Alvarez.


Další články