Sleduj nás

Aktualizace žebříčků: Oleksandr Usyk je nejlepším boxerem světa! Žádná jiná těžká váha není ani v nejlepší desítce

Aktualizace žebříčků: Oleksandr Usyk je nejlepším boxerem světa! Žádná jiná těžká váha není ani v nejlepší desítceFOTO: TOP RANK

Prestižní boxerský magazín The Ring aktualizoval své žebříčky. Oleksandr Usyk byl po svém heroickém výkonu nad Tysonem Furym jmenován novou světovou jedničkou. Za ním se nachází Naoya Inoue a Terence Crawford.

Po každém velkolepém turnaji dojde k úpravám žebříčků a ta poslední přinesla opravdu velké změny. Doposud byl pound-for-pound jedničkou (napříč všemi váhami) Terence Crawford (40-0-0, 31 KO), který loni v létě přejel Errola Spenceho Jr. (28-1-0, 22 KO) a stal se tak jednomyslným šampionem super velterové váhy.

Sjednocení opasků je vždy velká věc a v těžké váze něco takového k vidění nebylo téměř pětadvacet let, co se Lennox Lewis utkal s Evanderem Holyfieldem. Nyní, díky zásahu arabských šejků, se domluvil zápas mezi Oleksandrem Usykem (22-0-0, 14 KO) a Tysonem Furym (34-1-1, 24 KO), kde prvně jmenovaný předvedl skvělý technický box a na body si uzmul výhru pro sebe.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Kromě toho, že Usyk sjednotil opasky, se také stal novou hlavní tváří světového boxu a rovněž i velice prestižního magazínu The Ring. Ten jej dosadil na samotné čelo pound-for-pound žebříčku, kde předskočil právě Crawforda či Canela Alvareze. Tyson Fury z elitní desítky kompletně vypadl.

Aktuálně nejlepší boxeři světa dle The Ring:


 1. 1. Oleksandr Usyk
  2. Naoya Inoue
  3. Terence Crawford
  4. Canelo Alvarez
  5. Artur Beterbiev
  6. Dmitry Bivol
  7. Errol Spence Jr.
  8. Gervonta Davis
  9. Jesse Rodriguez
  10. Junto Nakatani

Abychom našli novou příčku Tysona Furyho, musíme si z pound-for-pound žebříčku přepnout na žebříček ryze těžkých vah. Zde je toto nové pořadí:

 1. 1. Oleksandr Usyk
  2. Tyson Fury
  3. Anthony Joshua
  4. Joseph Parker
  5. Agit Kabayel
  6. Zhilei Zhang
  7. Filip Hrgovič
  8. Jared Anderson
  9. Joe Joyce
  10. Deontay Wilder

Jako každý žebříček, i tyto si najdou své příznivce a své odpůrce. Oleksandr Usyk si svůj poskok zasloužil i díky tomu, že dokázal sjednotit mistrovské pásy v křížové a těžké váze. A to je neuvěřitelný počin, vezmeme-li v potaz, že to není přirozená těžká váha a že v těchto kategoriích stačí jeden úder, abyste prohráli.


Další články