Sleduj nás

Ngannou: Tyson Fury je známý podvodník, co si dává do rukavic závaží. Určitě to zkusí i na mě. Žádám proto dvojí kontroly!

Ngannou: Tyson Fury je známý podvodník, co si dává do rukavic závaží. Určitě to zkusí i na mě. Žádám proto dvojí kontroly! Foto: UFC / Top Rank

Francis Ngannou je přesvědčený, že si Tyson Fury opět vylepší rukavice, jak má ve zvyku, aby ho mohl porazit.

Opět jednou bylo napovrch vytaženo to staré známé téma, o kterém dlouhou dobu hovořil Deontay Wilder. Nikdo by ale nečekal, že ho načne právě Francis Ngannou, který bude už za měsíc Furyho dalším soupeřem.

Kamerunský Predátor, který vládnul těžké váze UFC, by se rád dopustil překvapení a mocného Gypsyho Kinga srazil k zemi. Nebude to mít ovšem snadné, pokud bude čelit rukavicím se železnými výplněmi.

Tyson Fury je podvodník

„Než se náš zápas uskuteční, budu trvat na tom, aby rozhodčí, komise, trenéři a kdokoliv další důkladně prohlédli Furyho rukavice. Tohle je totiž věc, kterou je známý. Myslím si, že podvádí,“ neváhal ani na sekundu sedmatřicetiletý Predátor.

„Neustále to probíráme s týmem a apelujeme na to, aby se všechny, naprosto všechny rukavice zkontrolovaly, zdali tam nebude nějaký kontraband. V případě Furyho nikdy nevíte, co má kde schované, co mu kdo dodává nebo co si sám vyrábí. Víte jen to, že používá vytuněné rukavice, kterým buďto chybí výplň, anebo jsou obohacené o nějaké kovové závaží,“ osočoval svého soupeře.


V boxu se podvádí běžně

„Musím si nechat dát všechno zkontrolovat, abych měl jistotu. Deontay Wilder nebyl první člověk, který mluvil o tom, že si Fury vylepšuje rukavice. A Tyson zároveň není jediný člověk, který tohle dělá, v boxerském odvětví jich jsou spousty,“ nepochybuje Ngannou.

„Ve světě boxu nikdy nevíte, musíte se zde obávat úplně o vše. Proto je důležité, aby všechno bylo alespoň dvakrát pečlivě zkontrolováno,“ dodal Ngannou v podcastu u Joeho Rogana.

Predátor by si nepochybně dobře rozuměl s Deontayem Wilderem, který svého britského oponenta Tysona Furyho rovněž obvinil z podvádění. Tehdy to nebyly ale jen železem vyplněné rukavice, ale také cikánská kletba či otrávené pití. A nesmíme zapomenout na těžký kostým a podplaceného rozhodčího.Další články