Sleduj nás

Nejsem ani v top desítce, mám dělat Karlosovi pytel! je si dobře vědom své role Al Matavao

Nejsem ani v top desítce, mám dělat Karlosovi pytel! je si dobře vědom své role Al MatavaoFOTO: OKTAGON MMA

Dlouho nesklidila organizace OKTAGON takovou vlnu kritiky za složení zápasu. Tentokrát se totiž zdá, že šlápla opravdu vedle.


Terminátor je sice nebezpečné infekci a v kleci nestál téměř rok, ale stejně Matavao není soupeř, se kterým by se měla domácí hvězda měřit. Tragický přístup k vážení, kdy oplácaný Samojec minul původní limit o šest kilogramů, potvrdil absurdnost celého souboje.

Devětadvacetiletý bojovník má v OKTAGONu dvě výhry. Jednu nad Pavlem Salčákem, pro kterého to byl poslední zápas v kariéře. Následně přišla slavná demolice Marka Mazucha.

Jedinou prohru ve žlutočerné organizaci si Matavao připsal po souboji s Pirátem Krištofičem. Ten rychle pochopil, že přestřelka s takto divokým borcem není dobrý nápad. Ve chvíli, kdy jej začal brát na zem, se jasně ukázal limit v bojových schopnostech Samojce, který byl na zádech absolutně neškodný.

„Zápas s Krištofičem se mi nepovedl, protože jsem na tom nebyl dobře s fyzičkou. Snažil jsem se v kleci jen přežít,“ zdůvodnil prohru Al.


Podle toho, jak vypadal nyní na vážení, nelze předpokládat, že na tom bude tentokrát o mnoho lépe. Karlos je navíc ve wrestlingu a kontrole na zemi úplně jiný level než Pirát, takže je průběh zápasu vcelku snadno předvídatelný.

„Nevím, co se to děje. Ale je to neúcta k celé divizi, vždyť ani nejsem v nejlepší desítce. Oni si mě ale i tak vybrali, abych bojoval s Karlosem. Proč si nevzali někoho z první desítky? Myslím si, že jsem pro ně jenom pytel,” nedělá si žádné iluze o své pozici Matavao.

O tom, co by následovalo, kdyby se dokázal vzepřít roli outsidera, se s ním zatím nikdo z OKTAGONu nebavil. Tato varianta je pro všechny tak málo pravděpodobná, že prakticky nestojí za úvahu. Doufejme, že se dá Matavao alespoň trochu dohromady a dostojí silným prohlášením, která měl před oficiálním vážením.


„Neexistuje nic takového, jako je zahřívací zápas. Stojíš tady, tak tě vypnu. Je to prostě jenom další svalnatý wrestler. Naběhne na tebe, hodí tě na zem a tam se tě pokusí ukončit. Na tom není nic ohromujícího.“

Zdroj: Instagram Oktagon MMA 


Další články