Sleduj nás

Na Oktagon nemám! Naprosto chápu, že mi neprodloužili smlouvu, uznal Michal Kotalík

Na Oktagon nemám! Naprosto chápu, že mi neprodloužili smlouvu, uznal Michal KotalíkFoto: OKTAGON MMA

Budoucnost kdysi velmi nadějného bojovníka je nyní nejistá. Ondřej Novotný jej po návratu z výkonu trestu přijal zpět pod svá křídla, ale Michal Kotalík mu jeho důvěru dobrými výkony nevrátil.

Problémový chlapec domácí scény se musel v posledních dnech vypořádat s nepříjemnou novinkou. Organizace Oktagon mu ústy svého vedení sdělila, že s ním již dále nepočítá. Vzhledem k Michalovým výkonům a také neustálým problémům s plněním váhy se dá tento krok pochopit. Oktagon se v posledních letech posunul kvalitou zápasníků strmě vzhůru a podobný osud, jaký potkal Kotalíka, bude čekat i další tváře, které nastolené tempo nestíhají.

„Oktagon v současnosti patří mezi pět nejlepších světových organizací, možná je v top tři. Že mi nebyla prodloužena smlouva, jsem tak přijal s veškerou pokorou. Uznávám, že někdo jako já tam v tuhle chvíli nemá co dělat. Nemám za sebou žádný tým, všechno si dělám sám, i proto si nezasloužím v Oktagonu být. Myslím si, že takových je nás ale víc,“ nastínil možné další vyhazovy Michal v rozhovoru, který poskytl serveru kaocko.cz.

I když je se svým koncem ve žlutočerné organizaci smířený, apeluje Kotalík na vedení, které podle něj příliš uhnulo z původní cesty. Tou byla MMA osvěta na Slovensku a v Čechách, kde fanoušci svojí věrností pomohli nyní populární značku vybudovat.

„Upřímně, českých fanoušků už si ale Oktagon tolik nevšímá. Zkrátka se vydal trochu jinou cestou, kluků z domácí scény je na kartách čím dál méně a fanoušci to samozřejmě vnímají,“ připomněl Michal odliv českých bojovníků z turnajů Oktagonu. Vše samozřejmě souvisí se sportovní kvalitou, která je prostě v Evropě na trochu jiné úrovni.


„Bylo nás tam nejdřív jen pár a společně jsme se snažili něco tvořit. Pamatuji si, že zpočátku to byli přímo Ondra s Paľem, kdo drželi kameru v ruce, kdo natáčeli promo. Když teď vidím, kam se Oktagon posunul. Podívejte se na Keitu a další. Nebudeme si nic nalhávat, čeští a slovenští kluci jsou proti těmhle borcům zkrátka pozadu, což souvisí s jejich zázemím, financemi a tak dále,“ uznal Kotalík, že éra jemu podobných bijců je asi pryč.


Další články