Sleduj nás

Myslím si, že Pokorný s Rockem už nikdy bojovat nebudou. Vše navíc nejspíš skončí u soudu! avizuje nepříjemnou dohru Ondřej Novotný

Myslím si, že Pokorný s Rockem už nikdy bojovat nebudou. Vše navíc nejspíš skončí u soudu! avizuje nepříjemnou dohru Ondřej Novotný FOTO: OKTAGON MMA

Spor, který se již posunul mimo hranice zdravé sportovní rivality. Přesně tak se dá charakterizovat nenávist, kterou mezi sebou momentálně mají dva bojovníci organizace Oktagon.

Jsou to dva naprosté protipóly. Na jedné straně spořádaně žijící strážce zákona, který si zakládá na tradičních hodnotách a na té druhé… Asi škoda mluvit, protože Shem Rock se zatím v organizaci Oktagon projevuje jako naprostý šílenec, kterého i minimální dávka sebereflexe absolutně minula.

Poslední eskapáda, kdy na vážení nakopl Jardu Pokorného takovým stylem, že bylo po zápase již den před jeho konáním, všemu nasadila korunu. Pardubický bijec tak odjížděl z Manchesteru s velmi hořkým pocitem, který očividně nevyprchal ani týden po turnaji. Podle slov majitele organizace Ondřeje Novotného je totiž jasné, že „Jubox“ nechce mít po sportovní stránce s Rockem již nic společného a maximálně po něm bude vymáhat ušlý zisk za neuskutečněný zápas.

„S největší pravděpodobností se celá situace vyvine tak, že Jarda Pokorný půjde cestou žaloby na Shema Rocka. My jsme k tomu přistoupili podle smlouvy a interně si vše vyhodnotili. Takže jsme Rockovi nevyplatili žádné peníze, a navíc dostal pokutu v řádech několika tisíc euro. Pokorný dostal vyplacenou polovinu výplaty,“ popsal Novotný pro pořad MMA Letem světem, jak s oběma bojovníky Oktagon naložil.

Kopanec, který českému bojovníkovi způsobil zranění, byl ovšem jen špičkou ledovce. Pokorný zažívá od Rocka několikaměsíční šikanu na sociálních sítích a během oficiálního vážení si na „Juboxe“ došlápl Angličan i se svojí suitou věrných. Navíc mu nevadilo, že Pokorného v tu chvíli doprovází jeho přítelkyně, která na podobné situace rozhodně není zvyklá.

„Nejspíš je spolu bojovat nikdy neuvidíme. I Jarda sice uznal, že to byla jen blbá náhoda, že ho tím kopem zranil, ale on mu to dělal celou dobu těžký už předtím. My všichni jsme se to snažili zastavit, uklidnit situaci. Tuhle šikanu nenávidíme, absolutně to nechci obhajovat, a to jsem řekl i jeho manažerovi,“ uzavřel nekompromisně Ondřej Novotný, který tak vyslal jasný signál i ostatním bojovníkům, že překračování hranic slušného chování nebude Oktagon tolerovat.
Další články