Sleduj nás

Možná je dobře, že to sudí zastavil. Byl jsem připraven v tom duelu zemřít, přiznává Ortega

Možná je dobře, že to sudí zastavil. Byl jsem připraven v tom duelu zemřít, přiznává Ortega

Celou svou profesionální kariéru se těšil na souboj, jako byl ten, který mu UFC nabídlo s Maxem Hollowayem, avšak když na to konečně přišlo, tak veškeré papírové předpoklady mohly jít rovnou stranou. Ortega utržil první a velice těžkou porážku ve svém životě, která balancovala na hraně propasti mezi životem a smrtí. 

O jejich duelu se mluvilo, že jde o největší událost v celých dějinách pérové váhy, a pokud se ohlédneme i za průběhem zápasu, pak to jistě tak bylo. 

I když se předpokládal mnohem vyrovnanější průběh, Max „Blessed“ Holloway nastolil svou posvátnou éru v podobě nekompromisního vítězství, jež jej staví mezi smetánku celé soutěže. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Max Holloway byl připraven zemřít

Havajský zápasník během své obhajoby na soupeře vyslal 290 (!) signifikantních úderů, přičemž 134 z nich padlo ve čtvrtém kole, kde byl již T-City značně omámený.


Titulová bitva se tak zvrtla v jednostrannou záležitost, během níž Ortega utrpěl frakturu nosu, ruky (palce) a vzhledem ke krvavým šrámům bylo jen velkou záhadou, jak mohl z klece vystoupit po svých. 

Celý duel by pokračoval až do pátého kola, jenže při kontrole Brianova stavu nemohl sudí po konzultaci s doktorem rozhodnout jinak. Velkolepý boj byl stopnut s výhrou na TKO pro Hollowaye, pro něhož to znamenalo třináctou výhru v řadě. 


Co je však pozoruhodné, kdyby to šlo, tak by Ortega pokračoval až na samotné hranice svých sil, které jej držely na nohou. „Byl jsem ochotný tam zemřít,“ napsal na svém instagramu. 

Pak ale přiznal. „Možná je dobře, že se to sudí rozhodl ukončit. Té noci mi už nezbývalo moc energie, jak bych výsledek zápasu mohl ovlivnit. Max si to plně zasloužil,“ zmiňoval. 

V dohledné době se s ním na bojišti asi neuvidíme, ale jeho čas určitě ještě přijde. „Děkuji všem, co se rozhodli mě přijít podpořit. Ještě se spolu uvidíme,“ alespoň částečně navnadil své příznivce.


Další články