Sleduj nás

Mike Tyson pochybuje o Wilderových schopnostech a vyčítá mu, že ještě nebojoval s nikým pořádným

Mike Tyson pochybuje o Wilderových schopnostech a vyčítá mu, že ještě nebojoval s nikým pořádným

Anthony Joshua si nedávno postěžoval, že jeho hlavní protivníci, tedy Tyson Fury a Deontay Wilder, raději zápasí s níže postavenými kluky, než aby přijali zápas s ním. Tuto myšlenku aspoň zčásti podpořil i legendární Mike Tyson, který se na kanálu Trans World Sport rozpovídal hlavně o tom, kam se současný box posunul.

„Podívejte, já nepochybuji o tom, že tu jsou dobří fighteři, ale co mi vadí, je to, že nebojují s každým. Dobří fighteři by měli bojovat s těmi nejlepšími,“ svěřoval se Tyson, přičemž poukazoval především na Deontaye Wildera. „Koukněte se na něj, má přes 40 výher, samé KO, ale měl by raději bojovat s někým pořádným. Neříkám, že je to špatný bojovník. Tohle je bohužel výsledek toho, jakým směrem se dnešní box posunul. Je to spíše nuda, protože znáte vítěze ještě předtím, než ten zápas začne,“ mrzelo ho.

„The Bronze Bomber“ má na svém kontě 41 výher, rovnou 40 z nich přišlo formou KO. Doposud nenašel žádného přemožitele. To je vizitka aktuálního šampiona těžké váhy WBC, jenž sám sebe považuje za nejlepšího boxera planety. Dokázal by se však vzepřít tvrzení Mikea Tysona?


„Tihle bývalí šampioni by raději měli motivovat mladé kluky, co se snaží vyjít na vrchol. Tohle je nová éra, ve které by každý bývalý šampion měl stát za zápasníkem ze své vlasti. Místo toho se všichni bojí, že se objeví někdo nový, kdo přesáhne jejich úspěchy a bude lepší než oni,“ reagoval kdysi Wilder na kanálu CBS Sports, kde mu byla vyčítána podobná věc.


Mike Tyson je ale jiného názoru. „V 95 procentech případů víte, jak ten zápas skončí. Box je přitom o tom, abyste se neustále překonávali, abyste hledali nové výzvy a abyste posouvali své vlastní hranice. Muhammad Ali, nejlepší zápasník ze všech, nikdo ho nikdy nepřekoná, pro tohle bojoval. Neskončil neporažen, ale bojoval s nejlepšími. Být neporažen neznamená vůbec nic, pokud sami sebe nevystavíte opravdové zkoušce,“ vysvětloval bývalý profesionální boxer, který jako nejmladší získal tituly těžké váhy organizací WBA, WBC a IBF.


Další články