Sleduj nás

Mike Tyson má velkou kliku, že nepůsobí ve Furyho éře. Neměl by totiž žádnou šanci, tvrdí manažer

Mike Tyson má velkou kliku, že nepůsobí ve Furyho éře. Neměl by totiž žádnou šanci, tvrdí manažerFOTO: TOP RANK

Jak by si Mike Tyson vedl proti současné boxerské špičce? Většina lidí je toho názoru, že by se příliš nezapotil, ale pak je tu takový Bob Arum, který věstí pravý opak.

Co Tyson Fury prohrál zápas s Oleksandrem Usykem, cosi se v něm změnilo. Od té doby má neustále potřebu se nade všechny povyšovat a jak se zdá, tak touto mentalitou nakazil i svého amerického manažera Boba Aruma.

„Mike Tyson má velkou kliku, že nepůsobí ve Furyho éře. Kdyby v ní působil, neměl by totiž žádnou šanci uspět a určitě by nebyl nejmladším šampionem těžké váhy,“ přednesl znenadání Bob Arum pro server Boxing Daily.

„Lidé milují tyhle fantasy zápasy a já sám bych se jim kolikrát neubránil, ale je třeba vzít v potaz, že dříve byly těžké váhy menší a lehčí. Bojovníci v těžké váze jsou dnes vyšší a obratnější, což dříve neexistovalo. Bojovníci jako Mike Tyson by v těžké váze nemohli soutěžit,“ dělil se o svou myšlenku.

„Vždy jsem měl pocit, že kdyby se Mike Tyson střetl s Georgem Foremanem, který je o 11 cm vyšší, Tysona by hravě porazil. A téže pocit mám nyní v případě Furyho. Kdyby se oba nacházeli ve stejné éře během své nejlepší formy, Fury by Mikea roztrhal na kusy,“ konstatoval Arum.


Arum je dvaadevadesátiletý byznysmen, jenž stojí v čele stáje Top Rank Boxing. Pár kritiků by mohlo říct, že z něj mluví senilita, druzí se přikloní k tomu, že může mít pravdu. A pak je tu ještě třetí skupinka, která by řekla, že se prostě jen zastává Furyho, který potřebuje každou emoční vzpruhu, aby v odvetě Usyka porazil.  

Obecně se jinak nevyplatí porovnávat boxery ze dvou odlišných generací. Dříve možná byly těžké váhy menší, ale zato zkušenější, hladovější a nebály se čelit jedna druhé. Dneska bychom se této výsady bez příchodu saúdskoarabských šejků, jež vše dotují, nedočkali.​


Další články