Sleduj nás

Mike Tyson hodnotí své šance proti Joshuovi, Furymu nebo Wilderovi

Mike Tyson hodnotí své šance proti Joshuovi, Furymu nebo Wilderovi
„Nejděsivější muž planety“ byl ve spolupráci s EA Sports tázán na jednu zajímavou věc. Kdyby mu bylo opět dvacet let, porazil by současnou boxerskou špičku?

Na vrcholu těžké váhy podle hodnocení BoxRecu momentálně vysedává Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO). Ihned na záda mu dýchá Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) a na třetí místo se propadl současný držitel čtyř pásů Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO). Jak by si Železný Mike proti nim vedl?

„Jestli bych je porazil? Poslouchejte, kdyby mi bylo opět dvacet let, tak ano. A ani o tom příliš nepochybuju. Neříkám ale, že by to bylo jednoduché, protože to jsou skvělí bojovníci a všechny je plně respektuju,“ odpovídal Mike Tyson.


Anthony Joshua, Mike Tyson

Několik dní zpět byl Mike tázán na podobnou věc. Tehdy však zúčastněné zajímalo, jestli by ve svých nejlepších letech mohl porazit Muhammada Aliho. Zde už ale Tyson sklopil zrak a poklekl před velikostí slavné boxerské legendy.


„Na světě není žádný člověk, jako je Ali. Vše, čeho můžeme my dosáhnout, on už dávno překonal. Tohle není o svalech, to je o koncentraci, intelektu a rychlosti. Tohle je o něm, on je speciální, nikdo ho nikdy nepřemůže,“ řekl uznale.

Tyson Fury, Mike Tyson, Muhammad Ali

A navážeme-li v krátkosti i na to, jak se box za poslední léta změnil, Mike Tyson poukázal na jednu zásadní věc.


„Možná je to jenom mnou, ale když jsem vstoupil do ringu, snažil jsem se toho druhého zabít. Choval jsem se jako neandrtálec, ale bylo to jenom proto, že mám pocit, že jsem se tak narodil. Byl jsem zrozen k tomu stát se zabijákem a mým úkolem bylo ubližovat lidem. Dnešní chlápci se s tímhle nemohou porovnávat. Záleží jim víc na show. Vždy je jeden z nich hodný a druhý zlý a na této bázi se během propagace snaží vydělávat peníze. Dnešní zápasníci jsou jenom showmeni.“  

Další články