Sleduj nás

Martin Fenin už má soupeře! Je jím Kevin Pannewitz, který se poslední roky živil zametáním chodníků v Berlíně

Martin Fenin už má soupeře! Je jím Kevin Pannewitz, který se poslední roky živil zametáním chodníků v BerlíněFOTO: OKTAGON MMA

Kopačky do klece! I tak by se mohla jmenovat nová OKTAGON show, kdy se bývalé fotbalové naděje snaží vrátit ke sportu tréninkem MMA. Ten má vyústit zápasem na jednom z turnajů žlutočerné organizace.

Jak vše dopadne, a zda se opravdu souboj milovníků gelu na vlasy a simulování uskuteční, je ve hvězdách, ale již aspoň známe kompletní obsazení bizarního střetu.

Martin Fenin byl jednou z hlavních postav památné generace, která přivezla z mistrovství světa U20 stříbrnou medaili. Partě trenéra Soukupa se věštila zářná budoucnost, ale málokdo jí dokázal naplnit alespoň jako teplický útočník.

Bohužel, i on po skvělém začátku angažmá ve Frankfurtu, kdy se zaskvěl hattrickem, začal plnit spíše stránky bulváru než sportovních rubrik. Nyní se po skončení nenaplněné fotbalové kariéry rozhodl pro radikální životní změnu a vrhnul se do tréninku MMA. Důvod je nasnadě. Snaha nedopadnout jako rocková hvězda, která ukončí svůj život před čtyřicítkou.

OKTAGON pojal tento projekt jako součást německé expanze, a tak bylo dopředu jasné, že si to Martin rozdá s některým z místních borců, a ne kupříkladu s Milanem Pacandou, který svůj talent neúspěšně vsadil na třesně v automatech.


Volba tedy padla na Kevina Pannewitze, který si nejprve udělal jméno v Hanse Rostock a poté se v roce 2012 přesunul do bundesligového Wolfsburgu. Přechod mezi absolutní elitu ovšem rodák z Berlína nezvládl a začal se stejně jako Martin bavit více po klubech než na trávníku.

FOTO: OKTAGON MMAFOTO: OKTAGON MMA

Kevin se o restart kariéry pokusil po čtyřech letech ve třetiligové Jeně, ale ani zde neměli pochopení pro fotbalistovu lásku k alkoholu a nezřízenému přejídání, a tak se pakoval i odsud.


Během svých temných let, kdy se živil jako metař, dokázal Pannewitz nabrat na téměř metrák a půl, takže jej kromě náročného tréninku čeká i drastické hubnutí. Váhový limit pro tento střet zmařených talentů je totiž třiaosmdesát kilogramů!

„Chci dokázat sobě i všem okolo, že zvládnete všechno, pokud opravdu chcete! Sportovec ve mně nyní pokoří nejnáročnější sport na světě, MMA,“ prohlásil Pannewitz.

Uvidíme, kolik odhodlání zůstane v sádlem obaleném tělíčku po prvním tvrdším sparingu a pár týdnech bez sladkostí.
 


Další články