Sleduj nás

Naprosto špatné rozhodnutí! Buday měl být diskvalifikován, odsuzuje sudího Cormier

Naprosto špatné rozhodnutí! Buday měl být diskvalifikován, odsuzuje sudího Cormier
Rozhodčí v Las Vegas zase pochybili, je toho názoru Daniel Cormier, podle něhož by se měla ctít pravidla.

Martin Buday ve svém debutovém utkání pod taktovkou UFC sice dominoval, ale více se do povědomí fanoušků dostal díky svému úderu loktem na krčícího se soupeře, jehož zasáhl přímo do zátylku.

Duel byl následně přerušen a začalo vyšetřování, které oktagon sudí vyhodnotil kladně pro slovenského bijce. Navíc bohužel pro Chrise Barnetta, do zbytku duelu na doporučení lékaře již zasáhnout ani nemohl.


Chris Barnett Buday

Martin Buday zvítězil v UFC


„Pomalu se nám tu ty chyby začínají kupit a já se musím opakovat, je na čase s tím něco dělat!“ dožadoval se bývalý šampion dvou hmotnostních divizí a nynější zápasový komentátor Daniel Cormier.

„Údělem rozhodčího je, aby vám před zápasem zopakoval pravidla. Martin Buday je jistě slyšel. O jeho úderu se říká, že byl neúmyslný, ale ve skutečnosti každá rána, kterou vyšlete, je úmyslná!“ vyjasňoval situaci.


„Paradoxně se nám to teď ve Vegas stalo hned ve dvou případech - Borralho i Buday. Oba mohli být diskvalifikováni, mohl to být také no contest, ale rozhodně byly oba jejich údery nelegitimní. I Petr Yan proti Sterlingovi v prvním fightu vyhrával a pak byl diskvalifikován, takže to, že šlo o nechtěný úder, který mohl nepříznivě ovlivnit slibný průběh zápasu, neberu jako omluvu,“ vyjádřil se Cormier.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články