Sleduj nás

Makhachev naznačil, že se v lehké váze dlouho nezdrží. Co má v plánu po Volkanovskim?

Makhachev naznačil, že se v lehké váze dlouho nezdrží. Co má v plánu po Volkanovskim?FOTO: UFC

Jenom jedna obhajoba a Islam Makhachev se s největší pravděpodobností s lehkou vahou rozloučí. Kam jeho kroky povedou dále?

Ačkoliv je Islam téměř pravým zrcadlem svého dagestánského předchůdce Khabiba Nurmagomedova, jen v jedné váhové kategorii se usadit nehodlá. Jelikož má políčeno na nesmazatelný zápis do historických tabulek MMA, hodlá se dostat na špičku pound for pound žebříčku a dobýt dvě hmotnostní kategorie.

„Tohle je podstatná věc, co se týká mé kariéry, proto se o ni s vámi podělím,“ řekl Makhachev pro RSports Russia. „Líbí se mi, pokud se mohu s někým měřit a zároveň se překonávat. Mám rád, když čelil silným, skutečně silným soupeřům, proto bych se rád vydal s váhou nahoru,“ nastínil své poměrně blízké plány.


„Nezáleží mi na tom, kdo bude ve velterové divizi šampionem, budu mu chtít čelit. To je mým cílem, získat dva opasky a čelit skutečně hodnotným a kvalitním soupeřům. Jen tak mohu potvrdit své kvality,“ podotkl.

Než se ovšem budeme moct zaměřovat na veltr, musí si Makhachev poradit s tou nejbližší překážkou, kterou bude už za pár dní představovat Alexander Volkanovski. Ten se do lehké váhy vydává z pérové a i jeho záměrem je zmocnit se dvou mistrovských pásů. 


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články