Sleduj nás

Magomedsharipov: Pokud jste z UFC nevyhodili ty, co napadli autobus v Brookylnu, proč potom vyhodit jednoho z nás?

Magomedsharipov: Pokud jste z UFC nevyhodili ty, co napadli autobus v Brookylnu, proč potom vyhodit jednoho z nás?

Když Conor se svou skupinkou přátel napadl autobus v Brooklynu, kde seděl i současný šampion Khabib Nurmagomedov, nikomu nehrozil zákaz činnosti. Pak ale během UFC 229 vznikla šarvátka a hned dva členové týmu ruského orla se mohou se slavnou bojovou scénou rozloučit. Ačkoliv zatím nic není jisté, jelikož se čeká na hlavní verdikt komise, toto jednání velice naštvalo Zabita Magomedsharipova.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Ruský zápasník z pérové váhy, který se momentálně nese na vlně dvanácti výher v řadě (s celkovou bilancí 16-1-0) si rozhodně nebral žádné servítky směrem ke svému chlebodárci, jemuž vyčítal zacházení s jedním z kolegů z jeho týmu. 

Současný svět bojového umění nejvíce skloňuje jméno Zubairy Tukhugova jakožto jednoho z výtržníků, jež se neoprávněně vřítil na scénu, kde během UFC 229 napadl McGregora. Nové záběry nám naznačují, že tak jednal, protože šel bránit druhého svého přítele, kterému Conor předtím uštědřil jednu ránu do obličeje.


„Celá tahle situace je naprosto směšná!“ stěžuje si Magomedsharipov. „Neviděl jsem, že by UFC potrestalo někoho z těch, co zaútočili na autobus, tak proč by pak hrozilo některému z nás trvalým odchodem?“ ptá se, ač nenachází odpovědi. 

„Přijde mi to jako zcela neférové jednání! Musíme se všemi jednat jako se sobě rovnými, máme-li zde nastolit pořádek. Je na čase se nad sebou zamyslet a jednat se všemi stejně. V opačném případě nemáme v tomto sportu co dělat…,“ hrozí možným odchodem. 


A odchodem mimo jiné hrozil i současný šampion Khabib Nurmagomedov, který se svých bratrů ve zbroji zastal a světu sdělil: „Odepíšete-li jednoho z nás, můžete nás odepsat všechny. Doposud jsem neviděl, že by byl někdo z těch lidí, co zaútočili na autobus, kde seděla nevinná žena, potrestán, tak nevidím důvod, proč by měli trestat nás za něco, co Conor společně se svým týmem začal.“


Další články