Sleduj nás

Magazín The Ring aktualizoval žebříčky těžké váhy, na čele král z Ukrajiny. Wilder zaznamenal děsivý propad

Magazín The Ring aktualizoval žebříčky těžké váhy, na čele král z Ukrajiny. Wilder zaznamenal děsivý propadFoto: Top Rank

Tyson Fury již není považován za nejlepší těžkou váhu současnosti. Proslulý časopis The Ring aktualizoval své žebříčky a na trůn dosadil nového krále.

Časopis The Ring oslavil loni přesně 100 let své existence. Založil jej Nat Fleischer, který jako první pomáhal neznámým talentům a dělal z nich boxerské hvězdy.

Od téhož roku začala být udělována první ocenění a například v těžké váze se jej dočkal právě Jack Dempsey. Tento pás dostává vždy aktuálně nejlepší boxer z dané hmotnostní kategorie. Takže ačkoliv máme mezi sebou několik boxerských federací, The Ring nebere ohledy na umístění v jednotlivých z nich. On si vede vlastní žebříček.


Donedávna byl králem těžké váhy dle zmíněného časopisu Tyson Fury, který ale dlouho absentoval, načež předvedl velice neslaný výkon proti Francisi Ngannouovi. Ačkoliv na papíře neprohrál, dle mnoha lidí ano a žebříčky to jenom potvrzují. Nově jej na čele nahradil ukrajinský šampion federací IBF, IBO, WBA a WBO Oleksandr Usyk.

Mnoho lidí se pochopitelně může bouřit, protože jim je Usyk proti srsti anebo ho nepovažují za regulérní těžkou váhu, jelikož v ní odboxoval jen pět utkání, ale fakt je takový, že dvakrát za sebou porazil Anthonyho Joshuu a ve své profesionální kariéře ještě nenašel žádného přemožitele. A teď je otázkou, zdali jej ten největší test teprve čeká, anebo jestli jej má už za sebou.


Tyson Fury tedy nadále zůstává „pouze“ šampionem federace WBC, která je ale na druhou stranu ze všech boxerských asociací považována za tu nejvíce prestižní. Značí ji památný zelený opasek s vlajkami všech 161 členských zemí organizace, České republiky nevyjímaje.

Pozoruhodná je příčka Deontaye Wildera. Kdysi obávaný boxer, soupeře kácel jako stromy, teď se o jeho schopnostech však už pochybuje. Pád na devátou pozici je tomu důkazem a kdo ví, zdali po létě nepůjdeme ještě níže. 

Celý žebříček deseti nejlepších boxerů těžké váhy časopisu The Ring:

C – Oleksandr Usyk
1. Tyson Fury
2. Anthony Joshua
3. Joseph Parker
4. Zhilei Zhang
5. Filip Hrgovič
6. Frank Sanchez
7. Jared Anderson
8. Joe Joyce
9. Deontay Wilder
10. Agit Kabayel



Další články