Sleduj nás

Má to pevně srovnané v hlavě a jde si za svým cílem, říká o svém synovi hrdý otec Vémola starší

Má to pevně srovnané v hlavě a jde si za svým cílem, říká o svém synovi hrdý otec Vémola starší

Příběh každého z nás někde začíná a podobně tak to bylo i u slavného Terminátora Karlose Vémoly, jenž si úspěchem na Oktagonu 13 připsal již svou jedenáctou výhru v řadě. Momentálně plánuje potvrdit svůj status jedničky na tuzemské scéně a do toho si může být jist, že ho rodina v bitvě století opět plně podpoří.

„Sleduji každý synův zápas a samozřejmě trošku s obavami. Ale ne z toho, že by mohl prohrát, to mě nenapadlo ani ve snu, ale že by se mu mohlo stát nějaké zranění,“ pravil Vémola starší, jenž stále ještě předává své zkušenosti coby jako zápasnický trenér z olomouckého Sokola.

Právě u svého otce našel Karlos v dětství cestu do bojového světa. „Tenhle sport mi dal základ nejen do zápasení, které dneska využívám, ale také základ do života – disciplínu, chtíč a touhu po vítězství. Naučil jsem se tady, že když člověk něco opravdu chce, tak to dokáže dřív nebo později. Člověka, který ví, kam jde, nedokážete zastavit,“ reagoval sám slavný Terminátor toužící využít všechny své nabité zkušenosti k tomu, aby se opět mohl vrátit do UFC.

Mladý Terminátor se však později dal na dráhu kulturistiky, následně však opět našel lásku v zápasení, a to především v MMA, což považuje za královský sport, neboť je v něm k vidění celá řada různých stylů. A správná taktika k úspěšnému zdolání soupeře může být rozhodující.


„Chtěl jsem z něj zápasníka, který dosáhne mezinárodní úspěchy, což se podařilo. Že se odklonil od klasického zápasu? Doba je taková, že se prosazují moderní sporty a on byl vždycky takový, že šel za tím, co bylo moderní,“ vracel se ke slovu Vémola starší, který se dmul pýchou, že mohl vychovat „Terminátora“. „Když jsem sportoval, tak jsem chodil občas do posilovny a můj vzor byl Arnold Schwarzenegger. Takže mě velice těší, že mu říkají Terminátor,“ vysvětloval.

V současné době se pomalu schyluje k československému zápasu století, kde na Karlose čeká slovenská jednička Attila Végh. Ani v tomto případě jeho otec nepochybuje, že by neuspěl a své brány do světa UFC si časem opět neotevřel.

„Má to pevně nastavené v hlavě a jde za tím jako buldok. Má strašně pevnou vůli a myslím, že to dokáže,“ dodával Karel Vémola starší.


Zdroj: denik.cz


Další články