Sleduj nás

Lucii Pudilovou čeká další zápas v UFC! Naladila se na něj medailí z mistrovství Evropy v BJJ

Lucii Pudilovou čeká další zápas v UFC! Naladila se na něj medailí z mistrovství Evropy v BJJFOTO: UFC

Úspěšný návrat mezi světovou elitu má za sebou příbramská Kulka, která nyní trénuje a žije v irském Dublinu.

Přesun do světoznámého SBG gymu nese ovoce a Lucie v zápase s Číňankou Yanan Wu působila uvolněným a sebevědomým dojmem. Nyní čeká Pudilovou další soupeřka, která na rozdíl od čínské bojovnice drží sérii výher a dokáže své zápasy ukončovat před limitem.

Obnovená premiéra na turnaji UFC 278 ukázala novou verzi Lucie Pudilové. Yanan Wu od prvních vteřin nestíhala nastolené tempo, a ve druhém kole jí po sérii úderů a loktů rozhodčí vysvobodil z trápení.


„Stále nemůžu uvěřit, že jsem zpátky. Byla to velmi tvrdá cesta. Před rokem jsem byla outsider. Neuměla jsem moc boj na zemi, neuměla jsem moc anglicky. A nyní s vámi můžu mluvit a ukončila jsem zápas na zemi,“ pochválila se Lucie za znatelný progres v komunikaci a hlavně jedné ze zásadních složek MMA.

O tom, že se z dříve neoblíbené disciplíny stává silná stránka, svědčí i fakt, že Pudilová začíná objíždět turnaje v BJJ, a co více, začíná se prosazovat na medailové příčky. Poslední takový úspěch přišel na mistrovství Evropy, které se konalo v Paříži.


“Absolvovala jsem dlouhou cestu, abych se posunula ve svých schopnostech v boji na zemi. Zúčastnila jsem se mistrovství Evropy v jiu-jitsu organizace IBJJF v Paříži. Nakonec získávám bronzovou medaili. Děkuji svým trenérům a všem lidem, co mě podporují na mé cestě. Jedeme dál!”

Lucku nyní čeká návrat k plnohodnotné MMA přípravě, protože již 15. dubna nastoupí ke svému devátému zápasu v UFC. Nikdo z českých ani slovenských bojovníků neabsolvoval v nejlepší lize světa podobnou porci, což jen potvrzuje výjimečnost stále teprve osmadvacetileté válečnice.

Aktuální sérii tří vyhraných zápasů se jí pokusí pokazit panamská bojovnice Joselyne Edwards. La Pantheru čeká v UFC šestý zápas. Momentálně má dvě výhry v řadě a celkovou bilanci dvanáct výher a čtyři porážky. Hned osm vítězství získala před limitem a k boxerskému základu, se kterým v MMA začínala, přidala i solidní schopnosti na zemi, kde vlastní fialový pás v BJJ.

Lucku Pudilovou tedy nečeká vůbec nic lehkého. Pro obě bojovnice to bude z hlediska pozice v žebříčku velmi důležitý zápas. Na stejném turnaji se také představí Martin Buday, kterého čeká bitva s Američanem Jakem Collierem.


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články