Sleduj nás

Losene Keita: Tichota je skvělý bojovník, ale mám ho načteného! Výhra je samozřejmostí

Losene Keita: Tichota je skvělý bojovník, ale mám ho načteného! Výhra je samozřejmostíFOTO: OKTAGON MMA

Nic jiného než vzájemná slova respektu a uznání. Losene Keita i Jakub Tichota zatím před titulovým bojem na OKTAGONu 42 nezkoušejí rozjíždět žádnou psychologickou válku a ani svého soupeře provokovat.

Belgický šampion je vděčný, že se dokázala najít kvalitní náhrada a Chimp je šťastný za titulovou šanci, která přišla nečekaně brzy po prosincové porážce.

“Je to fakt super možnost, ideální příležitost. Hrozně se na ten zápas těším. Chci být šampion. Zápas se Sanikidzem nám ukázal, na čem máme pracovat. Byl jsem nonstop zavřený v gymu, takže klidně můžu říct, že jsem absolvoval kemp. Jsem připravený na pět kol, bude to tvrdá řežba, ale viděl bych tam i cestičky, jak si dojít pro finiš,“ chystá se svěřenec Andrého Reinderse chytnout příležitost za pačesy a stát se prvním, kdo najde recept na Černého Pantera.

Losene Keita je nyní ve finální fázi tréninku, kterou musí skloubit s Ramadánem. Vzhledem k tomu, že váží necelých sedmdesát kilogramů, odpadá mu náročné shazování a šampionskou váhu bude schopný snadno doladit těsně před turnajem. Výhodu spatřuje i v tom, že Jakub byl posledním soupeřem Mateho, takže zná jejich vzájemný zápas.

„V první řadě chci Tichotovi poděkovat, že to vzal takhle na poslední chvíli. Neměl moc času na to, aby si to mohl rozmyslet. Za to mu patří obrovský respekt. Je to skvělý bojovník. Samozřejmě jsem sledoval jeho zápas se Sanikidzem, protože jsem oba analyzoval. Vlastně to nakonec vyšlo perfektně, protože mám Tichotu už hodně nakoukaného z přípravy na Mateho. Hodně své soupeře studuji, jsem v tomhle trochu nerd,“ popsal se Keita jako správný MMA fanatik v rozhovoru s Ondřejem Novotným.


I když je nyní Losene vděčný, že zápas bude a Jakuba respektuje za odvahu, neváhal připomenout, kdo je tady neporaženým šampionem. Belgičanovo sebevědomí je jeho velkou zbraní a se stejným nastavením mysli bude do klece vstupovat i tentokrát.

„Jsem tomu, co dělám, opravdu oddaný a vím, že jsem dobrý sportovec. Nic zásadního netajím, dávám ven videa z tréninků a tak podobně. Deset předchozích soupeřů si také myslelo, že mě porazí, ale nepovedlo se to nikomu. Tichota si klidně může myslet, že ví, jak na mně,“ uzavřel diskuze Losene Keita.

Pokud se mu za necelé dva týdny v Bratislavě podaří zvítězit, stane se po Ivanu Buchingerovi druhým dvojnásobným šampionem OKTAGONu.


Zdroj: MMA Letem světem


Další články