Sleduj nás

Losene Keita chce být první trojnásobný šampion! Věří si i na Davida Kozmu

Losene Keita chce být první trojnásobný šampion! Věří si i na Davida KozmuFOTO: OKTAGON MMA

První porážka většinou bojovníky zabrzdí v jejich ambicích a donutí je k větší pokoře. S podobnou rétorikou ale vůbec nechoďte na extra sebevědomého „Černého Pantera“.

Turnaj OKTAGON 45 přinesl belgickému mladíkovi kromě porážky i nepříjemné zranění. Již po minutě a prvním kopnutém lowkicku se Losene skácel s bolestivou grimasou k zemi a bylo jasné, že tohle je vážné.

Výsledkem byla fraktura ve spodní části pravé nohy, která se však zahojila překvapivě rychle a Keita již pošilhává po svém návratu do klece. Ten by měl proběhnout v lehké váze, protože přichází čas povinné obhajoby. Té se samozřejmě Losene nebrání a je mu jasné, kdo bude čekat na druhé straně klece.


„Rozdám si to s velkohubým Rony Paradeiserem. Taky chci získat titul v pérové váze. Nakonec dojde na veltr a souboj s „Růžovým Panterem“. Myslím, že to bude skvělý příběh a výborný zápas,“ rozpovídal se Keita.

Pokud má někdo z vize „Černého Pantera“ radost, je to rozhodně jeho domovská organizace OKTAGON. Losene se letos objevil mezi desítkou bojovníků, kteří se mohou velmi rychle objevit na soupisce UFC, což by byla pro žlutočernou MMA ligu citelná ztráta. Podle zveřejněných plánů se ovšem zdá, že Keita hned tak Evropu neopustí.


Další, koho rozhodně Losene svojí volbou zůstat potěšil, je Rony Paradeiser. Slovenský bijec prohrál s Belgičanem na začátku roku 2022, ale od té doby dokázal nasbírat čtyři výhry v řadě a důrazně si říká o odvetu. Ta by měla samozřejmě punc titulové bitvy a Rony by tak mohl konečně vystoupat na samotný vrchol, pod kterým se již několikrát zasekl.

„Keita rok neobhajoval lehkou váhu. Vymýšlí si blbosti a leze mi na nervy. Měl se mnou dávno bojovat. Teď bude chtít jít asi nejdřív pro titul v pérové váze. Já jsem připravený, uvidíme, jak si s tím poradí OKTAGON,“ poznamenal už značně netrpělivý Rony Paradeiser.

Zdroj: OKTAGON MMA, MAX MMADalší články