Sleduj nás

Leon Edwards odpověděl, jestli dá někdy Usmanovi šanci na čtvrtý zápas

Leon Edwards odpověděl, jestli dá někdy Usmanovi šanci na čtvrtý zápasFoto: UFC

Jak to tak vypadá, ať už nyní Kamaru Usman udělá cokoliv, šanci vynutit si čtvrtý zápas s Leonem Edwardsem nikdy nedostane.

„Rocky“ si postavil hlavu, a stejně jako odmítá Colbyho Covingtona, tak také odmítá již mít cokoliv společného s Kamaru Usmanem. Důvod je ten, že tu kapitolu po završené trilogii považuje za ukončenou a nadále ji odmítá jakkoliv znovu otevírat.

„První zápas, který jsem s Kamaruem měl, se uskutečnil před osmi lety. To jsem ještě nebyl tak zkušený, proto jsem prohrál na body.

Naše odveta dávala smysl, protože jsem od té doby všechny zápasy vyhrál a nesl se na skutečně dlouhé sérii výher, kterou nešlo přehlížet. Tak jsme se s Kamaruem setkali znova a tentokrát jsem mu ukázal, jak jsem se posunul, a také jsem ho porazil.

Trilogie také dávala smysl, protože jsme to mezi sebou měli 1:1 a diváky pochopitelně zajímalo, kdo ty misky převrátí na svou stranu. Teď v Londýně jsme na tuto otázku získali odpověď, já jsem lepší, a tím pro mě ten příběh končí. Trilogii jsem ovládl 2:1 na zápasy, čímž jsem tu kapitolu s Usmanem nadobro zavřel a už ji více nehodlám otevírat.


Jediný, na co se dívám, jsou mé budoucí zápasy. Ať už v nich bude figurovat kdokoliv, určitě to nebude Kamaru Usman… Není to tím, že bych ho neuznával nebo že bych s ním měl nějaké spory, jen to prostě nedává smysl. Takhle bychom mohli bojovat donekonečna,“ vysvětlil Edwards serveru MMA Fighting.

Kamaru Usman má jiné plány

Možná by bylo dobré, kdyby si bývalý šampion s nigerijskými kořeny přečetl Edwardsovo vyjádření, než začne podnikat své následující kariérní kroky. Jak se Kamaru nechal slyšet, tak vše, co teď hodlá dělat, je to, že bude vyhrávat zápasy, dokud si nevynutí další titulovou šanci. Zejména, když ho v posledním duelu s Edwardsem „zařízli“ rozhodčí.

„Myslím si, že jsem udělal dost, abych ten zápas vyhrál. Vím, že to byl těsný fight, ale zároveň vím, že jsem ho vyhrál,“ sdělil Usman Cormierovi, přičemž stále polykal tu hořkou pachuť zklamání a „nezasloužené“ porážky.


„V každém případě to neznamená, že je toto konec cesty. Společně s trenéry si ten zápas vyhodnotíme, projedeme si chyby a dáme se do toho znovu. A jsem si jistý, že se s Leonem ještě aspoň jednou uvidíme, protože ten fight byl moc těsný na to, abychom to mohli takhle uzavřít,“ vyřkla dříve obávaná „Nigerijská noční můra“.


Další články

Leo Brichta: V OKTAGONu jsem nedostal titulovou šanci ani pořádnou výplatu!

Návrat k MMA, navíc na té největší evropské scéně a na zdaleka nejsledovanějším turnaji. Leo Brichta nepatří mezi borce, které by svazovala nervozita. Naopak, roste s příležitostí a dokáže jí využít. Nyní se po období, kdy nemohl naplno rozvinout svůj potenciál, chystá uhranout polskou scénu.

Leo Brichta: V OKTAGONu jsem nedostal titulovou šanci ani pořádnou výplatu!