Sleduj nás

Kvalita UFC šla strmě dolů, už jsme lepší jak oni, tvrdí šéf PFL. Svá slova podložil několika důkazy

Kvalita UFC šla strmě dolů, už jsme lepší jak oni, tvrdí šéf PFL. Svá slova podložil několika důkazyFOTO: UFC

Že je UFC nejlepší organizací planety, to už údajně dávno neplatí. Na post MMA jedničky se přesunula americká PFL.

Všichni mají neustálou potřebu se s někým měřit a porovnávat a totéž platí i u šéfa Professional Fighters League (PFL) Donna Davise, jehož organizace udělala za poslední rok takový progres, že údajně předčila i slavnou Ligu mistrů UFC.

„Než jsme se tu objevili, tak fighteři neměli moc možností. Nebyla tu kromě UFC žádná jiná značka, která by jim zajistila celosvětovou slávu. Teď tu však jsme my a díky naší tvrdé práci jsme dokonce UFC předskočili,“ prohlásil Davis ve Front Office Sports podcastu.

„Naší nespornou výhodou, která nás řadí před UFC, je, že platíme lépe a že tu bojovníci jsou skutečnými tvůrci svého osudu. Nikdo je nikterak neovládá a nejsou žádnými panáčky v nějaké cizí hře. Dbáme také na kvalitu, kterou nadále odměňujeme,“ popisoval Davis. 

„Za posledních pět let tu nebyl jediný fighter, který by od nás chtěl odejít, dokonce ani Kayla Harrison, kterou považuji za nejlepší MMA zápasnici celého světa. Naopak jsme to my, kdo přebírá zápasníky UFC,“ těšilo jej.

„Francis Ngannou by mohl vyprávět. Bojovníci jsou u nás lidé, žádní otroci. A co je třeba zmínit, máme naprosto perfektní síť skautů, která nám monitoruje více než deset tisíc zápasníků z celého světa. O talent tedy nemáme nouzi a ani mít nebudeme,“ dodal Davis.

Patrně záleží na individuálním vnímání, jaká organizace je nejlepší. Nelze však vůbec popřít, že by UFC nebyla nejvíce na očích. Rovněž její skautský systém funguje na výbornou, jinak by Dana White nemohl pravidelně pořádat Contender Series turnaje, kde dává bojovníkům z celého světa šanci si formou boje zajistit lístek do jeho organizace.

Zároveň se hodí si připomenout, že o tom, kdo je na celém světě největší, nedávno mluvil také Chatri Sityodtong, který šéfuje asijské ONE Championship. Ten má za to, že co se ryzí kvality týče, pak UFC nesahá ONE FC ani na paty. Nepopírá ovšem, že je UFC známější, umí se lépe prodat, a proto se o ní více mluví.
Další články