Sleduj nás

KSW 83: Leo Brichta si veze cenné vítězství! Po skvělém výkonu zvítězil na body

KSW 83: Leo Brichta si veze cenné vítězství! Po skvělém výkonu zvítězil na bodyFOTO: KSW

Takřka bezchybnou premiéru na obrovsky sledované akci má za sebou jeden z největších talentů domácí scény. Leo Brichta vyrážel do Polska na turnaj Colosseum 2 s velkou chutí ukázat se v nové organizaci. To se mu dokonale povedlo.

Bývalého titulového vyzyvatele Macieje Kazieczka porazil v atraktivním zápase na body a nyní může v klidu sledovat, kam jej toto vítězství vystřelí v žebříčku lehké váhy.

Národní stadion ve Varšavě sice nebyl úplně vyprodán, ale i tak sledovalo galavečer něco přes padesát tisíc diváků! Těm se jako první představili Mariusz Joniak a Sebastian Romanowski v zajímavém zápase, který vyhrál prvně jmenovaný na body.


V dalším duelu jsme byli svědky neobvyklého ukončení, když Krystof Glowacki knockoutoval Patryka Tołkaczewskiho ze spodní pozice na zemi. Po tomto highlightovém momentu přišel na řadu Leo, který již při nástupu do klece působil uvolněným a sebevědomým dojmem.

V prvním kole dokázal Brichta trefovat tvrdé kopy na nohy svého soupeře, a i když se Kazieczko snažil tlačit, byl to zástupce PriMMAt Gymu, kdo odcházel z výměn jako vítěz. Ve druhé pětiminutovce se odehrával v kleci podobný příběh jako v prvním kole, jen s tím rozdílem, že Leo několikrát zkusil nachytat Poláka highkickem. Tomu se ovšem dokázal Maciej vyhnout a na konci trefil několik solidních úderů.


Rozhodnout tedy musela poslední pětiminutovka. Oba borci byli připravení rozdat si to v postoji, a tak jsme mohli sledovat kickbox té nejvyšší úrovně. Skvělá divácká kulisa je navíc hnala stále kupředu a na tempu zápasu to bylo znát. V posledních minutách dokázal Leo svého soupeře skolit tvrdým hákem, ale Polák ukázal svoji tvrdost a do zápasu se vrátil.

Rozhodnout tak museli rozhodčí, kteří určili děleným rozhodnutím za vítěze českého bojovníka. Skvělému zápasu poté aplaudovala celá arena, které nevadilo, že nevyhrál domácí borec. Očividně šťastný Leo Brichta se poté při odchodu z klece propadl do návalu emocí a do šatny odcházel v slzách.


Zdroj: KSW


Další články