Sleduj nás

Konec jednoho velkého příběhu. Loučí se legenda, která na tuzemské Muay Thai scéně neměla konkurenci

Konec jednoho velkého příběhu. Loučí se legenda, která na tuzemské Muay Thai scéně neměla konkurenci
Těžko se dá najít bojovník, který více v posledních dvou dekádách proslavil českou školu bojových umění v zahraničí než Ondřej Spejbl Hutník. Vzhledem k tomu, že Ondru čeká 29. března poslední zápas, není na škodu si připomenout některé z jeho největších úspěchů.

Spejbl je odchovancem pražského Hanuman Gymu, kde z něj Petr Macháček za šestnáct let spolupráce vybrousil opravdový diamant. Před několika lety se jejich cesty rozešly a Ondra začal reprezentovat svůj Spejbl Gym. Ten se po přestěhování do nové tělocvičny stává nejprogresivnějším klubem, který je zaměřený čistě na Muay Thai.

Ondřej Hutník dokázal v Muaythai opravdu mnoho


Zpátky na začátek. První úspěch přišel v roce 2000. Zlatá medaile z mistrovství světa IFMA. Rok poté stejný kov z organizace WKA, zlatá placka z mistrovství Evropy IFMA a stříbro z mistrovství světa stejné organizace. Po přestupu do profi ringu přišla opravdová salva pohárů a titulů. Za zmínku určitě stojí triumf na Showtime Trophy ve váze do 75 kg a titul WFCA z roku 2007 z Lisabonu.

Další významný moment, který ovlivnil Spejblovu kariéru, byla účast v prestižní reality show Enfusion. Turnaj se uskutečnil v krásném prostředí thajského ostrova Ko Samui. Sešli se v něm elitní bojovníci z celého světa ve váze do 95 kg. Ondřej si v prvních dvou kolech poradil se soupeři a kvalifikoval se tak do čtyřčlenné pyramidy.


Tu hostila pražská Lucerna a Ondra nejprve v semifinále zdolal Maročana Boubkariho a ve finále výborného Franka Munoze. Připsal si tak velký úspěch, který měl ohlas po celém světě.Bylo tedy jasné, že se Spejbl již nadobro zabydlel ve váze do 95 kg. V této kategorii získal evropský i světový titul WKN, dále WFCA evropského formátu a naposledy uvolněný titul světového šampiona W5.

Ondřej Hutník, bilance


Ondra má nyní úctyhodnou bilanci 90-11-2, z toho 26 KO. Výčet jeho soupeřů je tedy nesmyslně dlouhý a patří mezi ně taková jména jako Spong, Stoica, Leko nebo Tyuterev. To, že na tuzemské scéně nemá konkurenci, potvrzují skalpy Žáka, Soukupa i Vondráčka.


Kdo chce vidět proslulý Hutníkův roundkick, bude mít poslední možnost v zápase se šampionem ISKA Bruno Susanem již příští pátek v hale Královka na akci XFN K-1 LEGENDS.

[joli-faq-seo id='45404']

Další články