Sleduj nás

Konec jedné váhové kategorie v UFC? Dana White přiznal, že možná nebude moct jinak…

Konec jedné váhové kategorie v UFC? Dana White přiznal, že možná nebude moct jinak…

Dana White v čele UFC řeší další problém a ten se teď netýká platů zápasníků, nýbrž budoucnosti jednoho jeho stavebního pilíře. Ten totiž naznačil, že možná odejde do předčasného důchodu.

A jak už sami možná tušíte, tím základním stavebním kamenem je brazilská lvice Amanda Nunes, která aktuálně vládne dvěma hmotnostním kategoriím – bantamové a pérové. A zejména druhá divize je z hlediska dalších kroků proslulé šampionky velmi klíčová. Mohlo by totiž dojít k jejímu definitivnímu uzavření.

„Pokud se Amanda rozhodne skončit, pravděpodobně by ta kategorie už nefungovala,“ přiznával se vší upřímností na tiskové konferenci White, podle něhož v pérové váze chybí „silná“ jména.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Dana White a Amanda Nunes

„Přímo doslova jsem právě teď chlapům řekl, aby začali shánět a podepisovat nové dívky, když v tom mi má nejlepší zápasnice začala mluvit o odchodu. Zřejmě se budeme muset naladit na stejnou frekvenci a tuhle situaci vyřešit,“ pravil.


„Amanda si samozřejmě může dělat, co jen chce, to ona je zde královnou. Právě plánuje dítě a v životě jí čeká ještě spousta skvělých věcí, na které se může těšit. Na té profesionální úrovni po ní nemohu chtít více, tam udělala vše, oč jsem ji požádal. Byla radost s ní pracovat,“ dodával šéf UFC.

A my si teď už jenom budeme muset počkat, jak se celá tahle situace vyvine. Zdali se Nunes opravdu rozhodne skončit, bude to i po odchodu Cris Cyborg další znatelná ztráta, jež dozajista může divizi pérové váhy pohřbít.


Další články