Sleduj nás

Kincl: Čekal jsem, že Vémola bude silnější. Ani taktiku nebyl schopen změnit

Kincl: Čekal jsem, že Vémola bude silnější. Ani taktiku nebyl schopen změnitFOTO: OKTAGON MMA

Patrik Kincl chtěl dokázat, že je aktuální jedničkou OKTAGONu. Když se ale střetl s tou bývalou, tak se až divil, jak jeho soupeř nestíhal silově, takticky ani technicky.

Od osudné bitvy o pražskou O2 arenu nás dělí již týden, a přesto se o ní hovoří, jako by se konala teprve včera. Důvod je ve velikosti tohoto střetu, který budil a stále budí velké emoce.

Patrik Kincl se chystal nejen na povinnou obhajobu mistrovského titulu, ale také na pomstu. Ty emoce v něm bobtnaly dlouhých pět let, a když konečně nastal čas vyřizování účtu, tak byl možná až překvapený tím, co viděl.

„Překvapilo mě, že i po druhém kole Karlos sázel na stejnou taktiku a nic nezměnil. Čekal jsem také větší sílu na pletivu a techniku, ale nic z toho se nedostavilo,“ pověděl Patrik serveru Expres.

I navzdory tomuto údivu nehodlal svého soupeře nikterak podcenit. Věděl, že když mu dá kousíček prostoru, může se to nepříjemně zvrtnout.  


„Když jsme se dostali na zem, nemohl jsem ztrácet čas a něco vymýšlet, ale hned vystřelit. Cítil jsem, že kdyby chytil pozici a stáhl mě na zem, hodně těžko by se mi zvedalo, možná bych nevstal vůbec a mohl by mě uválet,“ svěřoval se.

Vítězství ho však velice těší, zejména i proto, že Terminátorovi dal prostor rozvíjet svou vlastní hru, ale to se mu za celých pět kol ani jednou pořádně nepodařilo.

„Karla jsem utopil v jeho vodách a vyhrál jsem zápas, byť nebyl divácky atraktivní, ale to bych dával za vinu rozhodčímu,“ dodal Kincl závěrem.


Nový král OKTAGONu

Terminátor se vždy považoval za nejlepšího bojovníka na domácí scéně. Nikdo ho nemohl přemoct, a proto mu sem tahali soupeře ze zahraničí. Pak ale z královehradecké nory vykoukl nenápadný skřítek Patrik Kincl, který všechny zaskočil, Karlosovy přednosti hravě eliminoval a ukázal všem, že nastala doba, kdy se na vrcholu tuzemského MMA mají měnit stráže.

„Konec debat o tom, kdo je skutečný KRÁL OKTAGONu!“ napsal s velkým důrazem Patrik Kincl na své sociální sítě. „Komplexní král! 1. zápas – efektivní wrestler, 2. zápas – nelítostný striker, 3. zápas – defenzivní kat,“ ohlížel se za svými předešlými souboji, ve kterých se vždy prezentoval odlišným bojovým stylem. Poukazoval tak, jak moc je to komplexní fighter, který se dokáže přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám.​


Další články